If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 13. září

Čas recenze GTA 5, virtuální vstupenky na BlizzCon, Nascar ve Watch Dogs, urážející Xbone, satira jak recenzovat hry...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Recenze Grand Theft Auto 5 vylezou všude ve světě v pondělí 16. října přesně v 16:00 našeho času. Rockstar upřesnil embargo na hru, kterou naši kolegové z většiny poboček EG hrají za přísných NDA podmínek už celý tento týden a museli si kvůli jejímu enormnímu rozsahu brát dovolenou. A jak v ČR? Domácí média dostanou GTA 5 od Cenegy nejdříve v pondělí nebo v úterý, výjimky si za obálku či inzerci nevyhandlovaly ani papíráky (jako jindy), protože hra prostě u nás fyzicky dříve nebyla, když Rockstar neměl zájem náš piditrh jakkoli řešit, což mimochodem shodně platí i pro Maďarsko, Slovensko či Polsko (kde však aspoň povolil lokalizaci).

- Blizzard začal prodávat virtuální vstupenky na BlizzCon. O co jde? Lidé za 40 dolarů dostanou domů živé vysílání HD přenosu panelů o World of Warcraft, Hearthstone, Diablo 3, Starcraft 2, nějaké bonusové rozhovory, závěrečný slavnostní ceremionál, finále v progamingovém turnaji ve Starcraftu 2 + speciální předměty do všech jmenovaných her.

- Tvůrci Arma 3 z Bohemia Interactive včera odpoledne v Brně oslavili vydání Arma 3 grilovačkou - momentka od designéra Ivana Buchty:

- Doménu Xbone.com raději pro sebe ukořistil Microsoft, protože jak řekl Larry "Major Nelson, tato neoficiální zkratka pro jejich novou konzoli se mu vůbec nelíbí, když "je nezdvořilá vůči všem, kteří Xbox One vyvíjejí". Když na tuto adresu nyní zabrouzdáte, jste přesměrováni na vyhledávání Xbox One na Bingu.

- Payday 2 se za úvodní měsíc dokázalo prodat 1,6 milionu kusů, což je vzhledem k malému týmu a rozpočtu ohromný úspěch, zvlášť když více než milion z toho zajistila digitální distribuce s vyššími maržemi.

- Profesionální závodník Nascaru, Brad Keselowski, bude nehratelnou (NPC) postavou ve Watch Dogs, kde do něj v ulicích Chicaga možná nabouráte. Jedná se už o druhou takovou celebritu ve hře, po moderátorce UbiSoftích E3 konferencí (Aisha Tyler).

- Gran Turismo 7 pro PS4 není tak daleko, jak byste si možná mysleli: dle producenta Kazunori Yamauchi by pokračování mohlo být hotovo už za 1-2 roky a mělo by těžit z komunitních/online funkcí i více paměti PS4.

- Warner Bros vytvoří herní adaptace podle filmových odboček Harry Pottera, Fantastic Beasts a Where to Find Them, čímž nahradí dřívější hry od EA.

- Satirická prezentace Rev3Games, jak snadno recenzovat hry, aniž byste je vůbec hráli, nebo jaká pravidla fungují u hodnocení velkých sérií či jednotlivých médií, dokáže pobavit - začíná v 37. minutě jejich přednášky na veletrhu PAX. Může být náhoda, že se objevila zrovna v období GTA 5 recenzí, kde možná u některých budou tyto poučky doslova platit? ;)

- Steam si ke svým 10. narozeninám nemohl nadělit nic lepšího, než víkendové slevy od Activision, kde je na Prototype 66% sleva a na všechny díly Call of Duty 25% sleva. Vtipně tu působí Walking Dead: Survival Instinct či Fast and Furious: Showdown, které i po zlevnění stojí neadekvátních 30-40 eur, tzn. téměř tisícovku.

- Jarní datadisk Rise of the Hutt Cartel pro Star Wars the Old Republic je zdarma přístupný všem předplatitelům hry, která jinak 1. října dostane zásadní update 2.4 s novými PvP arénami a příběhovými misemi The Dread War.

- Dnes oficiálně vychází NHL 14 pro PS3/X360 a na Xzone je už připraveno k okamžitému odběru. Vyčerpávající recenzi letošního hokeje od Marka Beniače si na Eurogameru přečtete v nejbližších hodinách, čímž završíme nabušený týden s verdikty nad konzolovým Diablem, Outlastem, Arma 3 či dojmy z FIFA 14. O víkendu na to ještě naváží recenze Killzone Mercenary do Martina Zavřela a již hotová videorecenze vojenského simulátoru od Josefa Eisnera.

Tagged With

Comments