If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 20. prosince

Saints Row 5?, hned dva Assassíni příští rok, neodepisování Wii U, cenzura South Parku, přídavné iOS ovladače...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Dabér a komik Jay Mohr nejspíš nechtěně vyzradil Saints Row 5, pokud tedy nemluvil jen o nějakém DLC pro čtyřku.

- Prezident studií Sony varuje, že bychom neměli odepisovat Nintendo, podle jeho názoru se Wii U teprve nyní začíná rozjíždět, čímž asi myslí nedávnou konferenci. Sympaticky také přiznal, že on sám na Wii U rád hraje: poslední díl Maria je prý výborný. Také na Nintendu ocenil, že přivádí ke hrám nové publikum, z čehož pak těží i ostatní. Zajímavá je v tomto směru úvaha The Verge, proč ani selhání Wii U nezmění přístup Nintenda.

- Rockstar bohužel už zablokoval možnost nahlédnout do zimího North Yanktonu v GTA Online, když známou chybu s výlezem z banky opravil s novým patchem 1.08, ale hráči přišli na jinou metodu, jak to i po opatchování stále má jít, jen trochu složitěji. Je však jen otázkou času, kdy bude znemožněno i toto:

- Spekuluje se, že v roce 2014 se mají paralelně objevit hned dvě hry Assassins Creed: jedna pro starou generaci, druhá jen pro novou generaci konzolí. To se jeví docela rozumně, aby se nebrzdily ve výkonu a nemusely na sebe brát ohledy, což prý byl i důvod, proč AC4 na PS4/X1 nepřinesla více změn v hratelnosti, aby lidé nemohli nařknout UbiSoft z klamavé reklamy při jednotném marketingu. Série AC údajně také v UbiSoftu prochází zásadní proměnou, čímž se může myslet ten v životopisech nakousnutý koncept masivně multiplayerové onlinovky.

- Cenzura South Parku v Austrálii bude vypadat tak, že ze hry budou úplně odstraněny některé interaktivní sekvence a namísto nich protinožci uvidí jen textový popis, co se v nich zhruba dělo.

- Hezké Vánoce vám v tradiční pohlednici přeje i polský CD Projekt:

- VITA pomohlo uvedení PS4 a propojení s ní: její odbyt stoupl o 68 procent v době premiéry PS4 a o 65 procent následující týden.

- Mezi deseti důvody, proč byste ještě neměli odpojovat starou generaci konzolí ze svého obýváku kvůli hrám, které si na PS4/X1 nezahrajete, IGN uvedlo například konverzi Fable pro X360, Murdered: Soul Suspect, Final Fantasy 13 či Dark Souls 2. Hmm, nic moc tedy.

- Producenti show VGX tvrdí, že jsou s její letošní podobou extrémně spokojeni a že překonala jejich očekávání, když stream zaujal 1,1 milionu lidí a průměrně se na ní dívali po dobu půl hodiny. Jsou prý rádi, že o premiérách jako No Man's Sky se všude tolik mluví a příští rok zachovají stejný formát, ačkoli ujišťují, že zároveň naslouchají kritice hráčů (viz i náš VGX podcast). Jestli změní moderátora, to už neřekli, ačkoli již dříve v komentářích na GameTrailers oficiálně uznali, že raději měl moderovat jen sám Geoff Keighley.

- The Verge zhodnotilo první dva přídavné fyzické ovladače pro iPhone/iPad pojmenované Powershell a Moga: podle něj se moc nepovedly, když je ocejchoval známkami jen 4/10. Čili asi i nadále budou zaznívat stížnosti na ovládání konverze GTA San Andreas pro iOS.

- Konverze X360 plošinovky Max: The Curse of Brotherhood vychází nečekaně brzy, už dnes i pro Xbox One.

- Jak bude fungovat Eurogamer přes svátky? V pondělí 23.12. ještě letos naposledy vyjde pravidelná rubrika Dobré ráno a pak zase začátkem ledna, což se týká i zpravodajství, které bude sledovat dění v omezené míře a najede na běžný provoz 6. ledna. Nové články si zde ale přečtete i každý den během Vánoc (jejich rozpis se dozvíte v pondělí), kdy také rozjedeme pilot jedné nové rubriky, která dosud na herních webech citelně chyběla.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments