If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 28. března

Titán z krabic a jak hraje Obama, rekordní dokument, Japonci a Dark Souls 2, doba konverze z PC na X1, 13 let Xzone...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Titán postavený v obchodě z krabic Xbox One (thx AllGamesBeta):

- Dark Souls 2 mělo v Japonsku za úvodní týden prodat 261 tisíc kusů, z toho bylo 255 tisíc PS3 verze. V podstatě se prý vyprodala celá úvodní várka. Pro srovnání, Demons Souls se v Japonsku do slevy prodalo 384 tisíc kusů a Dark Souls 1 celkem 363 tisíc kusů, takže sérii přibylo hodně nových fanoušků. Dark Souls 2 se stal jedničkou i v Německu.

- Podle EA vůbec nezáleží na platformě, pro kterou hru vydáte, rozhodující je dle nich vždy jen to, jak moc je dobrá.

- Bojový sport UFC od EA nejspíš bude vycházet pravidelně každé dva roky, pro první ročník stále platí letošní jaro.

- Dokument Free To Play od Valve o profi hráčích DoTA 2 trhá rekordy: za úvodní víkend ho na různých internetových službách shlédlo 5,5 milonu lidí a má průměr z uživatelských recenzí 93%. Pokud jste ho ještě neviděli, je i na YouTube:

- Obchod Xzone oslavil už 13 let existence a zavzpomínal na staré designy obchodu, když se blíží brzké spuštění toho nového: "Už dávno nejsme v oboru nováčky a od prvních nesmělých pokusů jsme se vypracovali v silnou značku, kterou mají naši fanoušci rádi."

- Konverze hry z Windows 8 na Xbox One teoreticky zabere jediný den, tvrdí Microsoft k jejich programu ID@Xbox.

- Prezident Obama hraje Titanfall, aneb další zábavný Lets Play (parodie):

- Debutový projekt Human Element od bývalého komunitního manažera Call of Duty vyjde v listopadu 2015 nejprve na PC, pak na mobilech a pak na PS4/X1, poběží na CryEngine.

- Mapové šílenství ve World of Tanks na X360 pokračuje a první z odemknutých map je Lakeville, detaily v češtině zde.

- Španělský videoherní trh měl v roce 2013 poklesnout o 7 procent, nejvíce tam byly žádané hry GTA 5, FIFA 14 a Call of Duty Ghosts - podrobné výsledky studie od GfK zde.

- UbiSoftí lineup hratelných verzí pro veřejnost na výstavě PAX East 11. dubna: Watch Dogs, The Crew, Child of Light, Trials Fusion, The Next Level a další digitální hry.

- Jaká budoucnost čeká Planetside 2? Např. lepší vybalancování hry a přidání rychlého letounu Valkyrie:

Comments