If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 6. prosince

Inženýr z Valve vymyslel ovladač pro váš jazyk a zadek, vydání Broken Swordu, Dragon Age pro mobily...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Ben Krasnow, inženýr z Valve, vynalezl dvě dost bizarní ovladače. Jeden ovládáte jazykem a ten druhý... Ehm, zadnicí. Ovladač jazykem je předělaná optická myš. Není ale moc přesný, aby myš nahradil.

- A co ten zadkový ovladač? Funguje tak, že si na něj sednete a podle toho, jak se natáčíte, otáčí se také postava ve hře. Když pak přitlačíte na přední část desky, postava jde dopředu, a když zatlačíte na zadní část, couvá. Praktické využití? Samozřejmě v kombinaci s virtuální realitou.

- Bohemia Interactive, vývojáři Arma série, dali k dispozici všechny kódy a grafické podklady z prvních dvou dílů Arma, které mohou využít modeři k upravování svých přídavků. Bohemia Interactive má modery ráda, protože jenom díky nim vzniklo DayZ.

- Nový herní pořad Hrajeme s Alim se na obrazovkách TV stanice Sport 5 poprvé objeví zítra v 13:00 namísto původně plánovaného dopoledne, dal nám vědět ředitel jejího programu.

- Ratchet & Clank: Into the Nexus nejspíš vyjde také na PlayStation Vita. V Evropě a Brazílii si totiž Sony nechalo u dosud neoznámené Vita verze udělit známku přístupnosti. Podle PEGI by měla hra vyjít na Vita 4. prosince, což se už zcela očividně nestihne.

- Na iOS a Android zařízení vyšla hra Heroes of Dragon Age a hlavně, je zdarma. V ní musíte dát dohromady partu hrdinů a utkávat se se stále silnějšími nepřáteli. Je sice zdarma, ale své peníze můžete utrácet za různá vylepšení. Jeden balíček třeba stojí krásných 100 dolarů.

- Pro PS4 a PS Vita je na PSN ke stažení flOw. Kritiky velmi oceňovaná hra stojí pouhých 135 Kč, a když si ji navíc koupíte na jednom systému, budete ji mít automaticky i na druhém. No, a nebo si ji můžete zadarmo zahrát ve Flash verzi na počítači...

- The Wolf Among Us, oceňovaná hra podle komiksu Fables od tvůrců The Walking Dead, je už k dispozici také na iOS zařízení.

- A když jsme u těch vydaných her... Na GOG.com je už možné si koupit další díl série Broken Sword. S názvem Broken Sword 5 - The Serpent's Curse: Episode One je na GOG bez jakékoli DRM, k dispozici je také na Steamu. První ohlasy jsou dost nadšené...

- Microsoft sice nechce říct, kolik prodali konzolí Xbox One, ale chlubí se jinými čísly. Na jejich nové konzoli už hráči společnými silami nahráli přes 50 milionů hodin, získali 415 milionů gamerscore, ve Forza 5 se globálně najezdilo 90 milionů mil, v Dead Rising 3 bylo zabito tři miliardy zombíků a v Ryse: Son of Rome bylo pozabíjeno 186 milionů nepřátel.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments