If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 6. září

Automat s prvotinou Marka Španěla, česká reklama na BF4, vyhledávání na EG, nasvětlení Last of Us...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Dočasně jsme změnili modul pro vyhledávání na českém Eurogameru (pravý horní roh na každé stránce). Nalezené výsledky jsou přehlednější v rozhraní, na jaké jste zvyklí z Google, a také se načítají rychleji. Těšíme se na vaše postřehy, zda to takto zachovat nebo spíš používat vlastní hledání.

- Věděli jste, že Bohemia Interactive přidali do bety Take on Mars minihru, takže si přímo ve středisku můžeme zahrát na stařičkém automatu demo hry Gravon, předchůdce Flashpointu, kterého v roce 1995 spáchal šéf studia Marek Španěl pro Atari Falcon? Jak že se ve skutečnosti opravdoví výzkumníci na stanicích baví?

- Konzoloví hráči XCOMu, kteří mají zájem o datadisk Enemy Within, si budou muset pořídit znovu i původní hru v kompilaci Commander Edition, protože datadisk nelze šířit samostatně jako DLC do Enemy Unknown, na to je prý příliš objemný a konzole to neumožňují (a vydat ho jako samostatně spustitelnou hru na konzolích zjevně 2K nechtějí).

- Gearbox zopakoval, že pracuje na dvou nových značkách pro nextgen, z nichž do bety jedné se dá sehnat přístup zakoupením balíčku "Gearbox community day 2013 digital access pack", který garantuje i remake obou Homeworldů či bonusové skiny pro Borderlands 2.

- Něco jen pro experty/vývojáře: jak Naughty Dog docílili nasvětlení scén v The Last of Us?

- Wii U verze Rayman Legends, která měla být původně tou jedinou, je v Británii tou nejžádanější ze všech se 45% podílem na celkových prodaných kusech, kdežto xboxová na 30% a PS3 na 20%.

- Killer Instinct poběží v 60 snímcích za vteřinu a 720p, což prý je pilíř této bojovky pro Xbox One od samotného začátku.

- EA Czech přichystali nadabované video představující přehled všech bonusů, které lze získat objednáním Battlefield 4 ještě před jeho vydáním. Protože něco takového u nás není stále běžné, zde ho navzdory očividné reklamní povaze zveřejňujeme:

- Jindra Rohlík známý díky Bránám Skeldalu přesedlal z her na vaření. Opravdu, viz jeho nová iOS aplikace Česká kuchařka.

Comments