If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 8. března

Dinosaur v Battlefieldu, recenze Lego City Undercover, debakl SimCity, 2K se nebojí sociálních her, videodojmy Tiger Woods...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- SimCity debakl: 1) Nejlepší internetová recenze? Tahle :) (thx ashnobe) 2) petice za odstranění permanentního online připojení, zatím s cca 20 tisíci podpisy (thx Acidist). 3) Povzdech i od kriplů. 4) A pokud chcete mermomocí budovat města, zkuste těchto pět alternativních her, které normálně fungují (thx mrspockcz).

- Cenega nám včera odpověděla, že ohledně vydavatelských práv na Company of Heroes 2 v ČR to prý ještě není uzavřené, ačkoli Comgad už s jejím vydáním definitivně počítá (jako se vším ostatním od Segy). Jak to dopadne...?

- Závodní arkáda WRC Powerslide má termín, už 13. března na Xbox Live a PlayStation Network.

- Dinosauři v Battlefieldu 3? Ano, v posledním DLC End Game (mimochodem prý výborném, 9/10 od EGUK) byla nalezena kostra ptakoještěra jako easter-egg. A dokonce se ve hře vyskytuje i létající prehistorický pták, zachycený na videu níže v 1:50 (thx mongosCZ).

- V rozhovoru pro časopis Forbes připomněl prezident obchodů GameStop výrobcům nextgen konzolí, že více než 60 procent hráčů by si nekoupilo PS4 ani X720, pokud by blokovaly bazarovky požadavkem na neustálé online připojení. Bazarovky jim prý ročně poskytnou hotovost přes miliardu dolarů, z nichž se většina používá na úhradu odběru nových krabicovek či hardware.

- Tomb Raider je podle redaktora Eurogameru Michala Jonáše tím správným restartem slavné značky, píše na GamesBlogu. Než Nvidia vypustí nové ovladače, Kotaku radí vypnout na GeForce teselaci, pak jim prý hra nespadla ani jednou. Mimochodem, to ohledně připojování PSN verze na internet byl planý poplach.

- God of War: Ascension bude obsahovat kooperativní mód (Trial of the Gods) pro dva živé hráče, v němž musí čelit postupně stále dotěrnějším vlnám nepřátel ala Horde z Gears of War. Asi povinnost pro každou multiplayerovou hru současnosti.

- Další únik z UbiSoftu se jmenuje Assassins Creed: Rising Phoenix. Soudě podle zmínky UbiSoft Digital Arts může jít o nějaký doprovodný filmeček. Nebo snad ten letošní díl pro VITA?

- Z první recenze v Game Informeru si Lego City Undercover odneslo 85%: nadšení z příběhu, využití GamePadu (až na rotace pro prohledávání okolí v 360 stupních) a vytěžení toho nejlepšího ze sandboxových her, nedostatkem jen slabá motivace k plnění vedlejších misí a nízká uvěřitelnost obyvatel města.

- Take 2 jako jedni z mála potěšili: rozmáhající se mobilní, sociální a online platformy nepovažují za riziko pro velké áčkové tituly pro hardcore hráče, ale časem se to prý asi změní, jak se technologie a mobilní hry pořád čím dál více zdokonalují.

- Na stáncích je nové číslo Score, chudák jeho redaktor se musel trmácet kvůli exkluzivní (ehm...) recenzi Crysis 3 až do kanceláří Cryteku, ale časopis vyšel až toto pondělí, několik týdnů po uvedení hry na trh. Plné hry ale nabušené a elegantně řešené: jako Steam kódy pro download Tomb Raider Underworld a Hitman Blood Money (vedle Blur na DVD disku).

- Příští týden přídavné VR Missions do Metal Gear Rising: Revengeance za dvě libry, v nichž se Raiden vydá do virtuální reality v třiceti misích inspirovaných těmi ze starých her Metal Gear Solid. Později budou následovat dvě příběhové kapitoly s hratelnými pasážemi za Sama a Blade Wolfa.

- Tvůrci Zaklínače z CD Projektu se nechtějí nechat nikým koupit, kreativní i finanční nezávislost prý je pro vývojáře zásadní. Když byznys rozhoduje o kreativitě, končí to prý pro studio špatně.

- Nejprodávanějšími hrami na PSN v únoru byly: Journey, NBA 2K13, Yu-Gi-Oh! 5D's Decade Duels Plus, Black Ops 2 a Dead Space 3, pořadí v jednotlivých kategoriích nebo VITA her tady.

- Věděli jste, že zaměstnanci Irrational Games chtěli Elizabeth častokrát vyhodit z BioShock Infinite, protože nevěděli, co si s ní mají počít v některých herních situacích?

- Garry's Mod pro Half-Life vydělal svému autorovi za sedm let neuvěřitelných 22 milionů dolarů, z čehož ale viděl jen necelou polovinu (ještě před zdaněním) a teď kutí nějakou novou PC hru, kterou si prý vysnil už dávno, ale teprve hledá kolegy a zařizuje kancelář.

- Aktuální videodojmy v češtině z dema Tiger Woods PGA Tour 14 od pořadu XKO TV:

Comments