If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 18. února

Plať za oprava auta nebo čekej dle EA, Metal Gear Solid PC, demo God of War v předstihu, ženy netáhnou, analýza odbytu Wii U...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den ráno přesně v 7:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Další potvrzení vzniku příštího Metal Gear Solid i pro PC vyplynulo z inzerátu Konami, kde hledají programátory pro hru na next-gen i počítače.

- Je pouhých 57 tisíc prodaných kusů Wii U za celý leden v USA propadákem, jak tvrdí analytik Pachter (volající po silnějším marketingu nebo snížení ceny)? Jak se to vezme - podle analýzy Gamasutry to z jistého pohledu není zase tak zlé, protože X360 i PS3 si za úvodní čtvrtrok pořídilo méně lidí (než milion Wii U), ač tedy stály vyšší cenu. Každopádně jde o pokles o více než třetinu oproti původnímu Wii.

- Singleplayerové demo God of War: Ascension upřesněno na 26. února, ale chcete-li ho dříve, už 20. února, zapojte se do sociální soutěžní minihry.

- EA sklidili za F2P závody Real Racing 3 pro iOS vlnu nevole od australských a novozélandských hráčů (hra zatím potichu vyšla jen tam) kvůli designu mikrotransakcí. Když hráč odmítl zaplatit za okamžitou opravu poškozeného auta, byl "potrestán" nutností čekat v reálném čase, než se tak stane (trochu připomíná čekání na respawn v The War Z, ač Real Racing 3 se šíří zdarma). Odstranil to až patch, a čas na "nutný servis mezi závody" se zredukoval o dvě třetiny, stále však ve hře figurují auta sehnatelná jen za skutečné peníze, jako třeba za 100 dolarů.

- Pokud by v příštím dílu Gears of War byla hlavní hrdinkou žena, uškodilo by to potenciálu odbytu, myslí si umělecký ředitel Epicu.

- Multiplayerovou betu Crysis 3 si stáhly tři miliony lidí, mimochodem stejný počet, co si koupil Crysis 2. Oproti němu hlásí Crysis 3 o třetinu více předobjednávek.

- S ArmA 2 stále se držící v TOP 10 na Steamu kvůli DayZ, rozhodli se Bohemia Interactive pro novou re-edici Arma 2: Complete Edition, která za 749 Kč má představovat "perfektní volbu pro nováčky v DayZ, kteří v ní najdou vše, co potřebují", vč. textur ve vysoké kvalitě.

- Co všechno opravuje a vylepšuje patch 1.03 pro Assassins Creed 3, který také připravuje hru na Tyranii zlého George Washingtona?

- Až do úterý běží otevřená beta F2P střílečky Warframe.

- Krabicové kompilace Angry Birds Trilogy se povedlo v obchodech dosáhnout milionu prodaných kusů, takže na to později letos naváží rozšířené verze pro Wii a Wii U.

- Co byste chtěli ve Warhammer hře od Creative Assembly? Tuto otázku si položil PC Gamer a došel k masivním armádám, neohroženým hrdinům, přizpůsobení jednotek, náhodným zvratům v kampani, zrádné magii, křehkým aliancím, humoru... a hlavně válčení!

- A jak měla vypadat zrušená bojová hra z Hvězdných válek, kterou v roce 2005 dělalo neznámé studio Gigante a spolutvůrce Mortal Kombatu, ale distributoři o ni po shlédnutí tohoto tech-dema nestáli?

Comments