If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 13. května

Proč ne FUSE i na PC, odbyt Aliens, vábení Microsoftu, GRID 2 za málo, soundtracky Remember Me a The Last of Us...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Proč nadcházející střílečka FUSE neexistuje i ve verzi pro PC? Šéf studia Insomniac to zdůvodňuje nedostatkem jejich kapacit, protože FUSE pro ně představovalo příliš mnoho jiných novinek: nová značka, nový engine a nástroje, nový vydavatelský partner. O pirátství se vůbec nezmínil.

- Aliens: Colonial Marines se celkově prodalo 1,3 milionu kusů, což je méně, než se předpokládalo vzhledem k výskytu v hitparádách, ale na druhou stranu hodně na kontroverzi. Vyplnulo to z finančních výsledků výrobce SEGA, pro kterou byl o chlup úspěšnější Sonic and All-Stars Racing Transformed, který nejspíš dostane pokračování. Oproti tomu najatí tvůrci Aliens z TimeGate Studios údajně jako firma končí, požádala o ochranu před věřiteli a propustila všechny zaměstnance, kdežto Gearbox, který je za fiasko s klamáním veřejnosti odlišným E3 demem odpovědný (za což už čelí žalobě od nespokojených zákazníků), jede vesele dál.

- V červnu vyjdou dvě hry, jejichž soundtracky se určitě vyplatí sehnat - jednak Remember Me:

...a pak The Last of Us, viz tato dvacetiminutová ukázka:

- Oficiální soutěž Microsoftu o cestu na E3 naznačovala, že na xboxové konferenci příští týden by mohly být nějaké tituly od studia Turn 10 (série Forza) a Electronic Arts. Později tam tyto dva tagy z podmínek pro účast už vyhodil.

- A ještě jednou Microsoft. Nezvykle brzy prostřednictvím české pobočky oznámil účast Xboxu na srpnové výstavě Gamescom v Kolíně nad Rýnem, kde si návštěvníci z řad veřejnosti "na vlastní kůži budou moci vyzkoušet úplně novou úroveň hraní her".

- Krabicový GRID 2 je v ČR pro předobjednávající krátkodobě cenově zvýhodněn - jen na 699 Kč u PC verze a 1099 Kč u konzolových - což je na novou áčkovou hru nezvykle málo.

- Road Redemption, duchovní nástupce motocyklové klasiky Road Rash, byl na Kickstarteru úspěšně zafinancován, když sehnal 160 tisíc dolarů dva dny před termínem. Hra by měla vyjít už letos v srpnu pro PC, Mac, Linux a Wii U. Pokud se seženou dodatečné peníze, bude podporovat brýle Oculus Rift, což předvádí video:

- 15. května se pro Gears of War: Judgment objeví mapa Dreadnought pro režim OverRun. Zvláštní na tom je, že díky sponzorování od časopisu MAXIM bude zdarma jen po úvodní dva týdny, později za ní zaplatíte dva dolary.

- Unikl scénář reklamy na PS4, jehož sloganem údajně má být "Greatness awaits", čili ve volném překladu něco jako "Dokonalost čeká" nebo "Něco velkého čeká".

- Nelíbí se vám oficiální logo PlayStation 4? Uživatel Redditu ho upravil, aby se více podobalo logu PS2 a PS3.

Comments