If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 17. března

Půjčování her na PlayStation Network, o vývojářích dělajících hry na 30 let staré konzole, prodeje Papers, Please nebo blížící se offline patch pro SimCity.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Microsoft poněkud tiše a nenápadně zrušil tu možnost, kterou měli lidé v USA a to koupit si Xbox 360 za 99 dolarů s tím, že si ale budete po nějakou dobu platit měsíčně Xbox Live Gold účet. Když se jich na to Wall Street Journal zeptal, zástupce MS říkal, že to stejně bylo celé jenom takový experiment.

- Vývojáři, kteří mají za sebou sérii God of War nebo PlayStation All-Stars: Battle Royale založili nové studio a pustili se do dungeon akční hry Viking Ghost, která má už i svůj trailer. Teď doufají, že uspěje na Steam Greenlight.

- Parta šílenců stále vytváří hry na 30 let staré konzole. Zde vyšel rozhovor se zástupci dvou nadšeneckých týmů, Good Deal Games a Piko Interactive, kteří stále dělají na staré konzole hry. A na jaké konzole vyrábějí hry? Na NES, SNES, Sega nebo Gameboye. A dokonce i na Commodore 64!

- Na americkém PSN se po updatu na chvíli objevil náznak, jak bude fungovat PS Now. U hry Catherine byla možnost hru si půjčit na jeden den, 7 dní nebo na 30 dní. Samozřejmě to nefungovalo, ale je to ukázka, jak asi bude PS Now vypadat v praxi.

- inFamous mělo původně vypadat jako hra Animal Crossing. Vážně, řekl to v rozhovoru pro Gamespot spoluzakladatel Sucker Punch.

- Dost vymachrovaný mod do Fallout: New Vegas vám umožní hrát za trošku jinou stranu - za Enclave. Na módu s názvem For The Enclave se dělá už pár let a v New Vegas vám umožní přidat se na jejich stranu. Obsahuje plně nadabované postavy, spoustu vedlejších questů a příběhovou linku. Stáhnout si ho můžete zde.

- Need for Speed film se příliš nepovedl a shodují se na tom vzácně jak kritici, tak i diváci. Zajímalo by vás ale, kolik stál? Podle Wall Street Journal to bylo 66 milionů dolarů. Co by za to děti v Africe... Ehm.

- Nezávislá hra Papers, Please, která nedávno vyhrála cenu BAFTA a pracoval na ní jeden jediný člověk, prodala přes 500 tisíc kusů. To jsou už asi slušné peníze pro jednoho člověka.

- Japonci vědí, jak vytvořit super pocit při hraní závodních her... Dokud vám to nevytrhne hlavu spolu s páteří z těla.

- Pokud pořád ještě hrajete SimCity a neustále čekáte na patch, který umožní hru hrát v offline módu, pořád se blíží! Podle oficiálního Twitteru je ve finální fázi testování.

- Hideo Kojima řekl, že absolutně neočekával, že by Metal Gear Solid tehdy na PlayStation 1 mohl mít úspěch. Nikdo té hře moc nevěřil, ale nakonec to byl ohromný úspěch a Kojima díky tomu mohl začít poměrně volně riskovat.

Comments