If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 2. září

Přenositelnost Call of Duty, aktivace Rome 2, Halo 4 GOTY edice, dvě hry pro Gold účty zdarma...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední den ráno a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Stejně jako se začátkem školního roku vrátily na obrazovku mnohé TV seriály nebo pravidelné pořady, i oblíbená rubrika Dobré ráno s Eurogamerem je po avizované prázdninové pauze zpět. Přečtete si ji opět každý všední den v nové časy, buď v 6:15 nebo v 9:15.

- Vaši postavu a dosažené statistiky v Call of Duty: Ghosts půjde přetáhnout mezi kteroukoli verzí hry. Pokud si tedy např. koupíte nejprve verzi pro X360 a později si pořídíte PS4, můžete si tam přesunout svůj dosavadní postup. Stejně tak můžete zajít ke kamarádovi domů a pokračovat ve svém hraní na jeho konzoli nebo na PC.

- Ve vrcholící mánii Total War: Rome 2 se hodí vědět čas, od kdy půjde aktivovat na Steamu již dostupný hutný pre-load (10 GB, které se později dekompresují na 18 GB, celkem potřebujete mít volných 35 GB). Creative Assembly si zvolili pro start půlnoc na 3. září kalifornského času, což znamená středu 4. září v 9:00 středoevropského času. A pozor: u hry platí regionální restrikce, takže klíče/kopie zakoupené v Číně, Asii, Rusku, Indii či Turecku si zahrajete pouze tehdy, pokud se nacházíte v těchto teritoriích.

- Z Lords of the Fallen by City Interactive rádi vytvořili trilogii, vyplynulo z jejich finančního plánu, kterého si všimli naši polští kolegové.

- V říjnu vyjde Halo 4 v Game of the Year edici a obsáhne za 50 dolarů všechny DLC, včetně Championship Bundle, první řady Spartan Ops či War Games Map Packu.

- Aliens: Colonial Marines na Steamu zlevněni o 75% na pouhých 5 dolarů, ale zatím zřejmě jen pro USA nebo šlo o krátkodobou víkendovou nabídku, protože nám se ukazuje cena 20 eur. Pokud by to byla ta druhá možnost, je pravděpodobné, že se sleva brzy objeví i na jiných digitálních distribucích.

- Xbox Infinity byl opravdu jeden z vážných kandidátů na pojmenování nové konzole, i díky souvislosti se sérií Halo, prozradil Albert Penello pro Forbes. Nevíme, jak vám, ale nám by se líbil více než One.

- Nové uchopení klasické plošinovky Flashback od UbiSoftu moc nedopadlo, sklízí známky okolo 4/10 kvůli ovládání, špatným animacím a iritujícím designovým rozhodnutím.

- Předplatitelé Zlatého účtu na Xbox Live dostanou v září dvě hry zdarma v rámci akce Games with Gold, což je jakási obdoba PlayStation Plus - půjde o Magic 2013 (v hodnotě 239,00 Kč) od 1. do 15. září a Tom Clancy's Rainbow Six Vegas (v hodnotě 249,00 Kč) ke stažení od 16. do 30. září.

- Plants vs Zombies 2 dosáhli 25 milionů downloadů, pochlubil se PopCap, takže za necelý měsíc a jen na systému iOS překonali celkový počet stáhnutí placeného prvního dílu. Doprovodná infografika:

- Zahájení downloadů na dálku jako na PS4 bude umět i Xbox One, prý to je výhoda režimu nízké spotřeby.

- Bývalý redaktor Levelu či GamePage Jaromír Möwald ode dneška začíná pracovat pro obchod Xzone: "Přímo na prodejně mě sice nenajdete, ale moje práce bude i tak dost vidět! :) S tím souvisí i to, že minimálně zpočátku budu muset své ostatní herní aktivity trochu utlumit".

- Sony se domluvila se studiem Double Fine (Psychonauts, Brutal Legend), aby na zakázku vytvořilo přídavky pro kamerovou aplikaci The Playroom, kterou s konzolí obdrží všichni uživatelé PS4.

- Že jste chtěli vidět několik hodin hraní konverze Diablo 3 pro X360? Máte možnost s IGN:

- Monster Hunter 4 od Capcomu asi bude hit, když velikost prvotní zásilky do obchodů má údajně činit 1,5 milionu kusů.

- Nezapomeňte, že už dnes v 15:00 (doba embarga) na Eurogameru publikujeme očekávanou recenzi Total War: Rome 2, kterou bude mít na svědomí Milan Bergman po desítkách hodin hraní.

Tagged With

Comments