If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 23. prosince

Mafia 2 nejstahovanější, Dark Souls 2 a DLC, GTA pro nextgen, návrat MX vs ATV, vynechání Assassina, omezený MGS PC...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Něco, co potěší našince: Mafia 2 pro PS3 byla nejstahovanější hrou letošního roku od uživatelů PlayStation Plus. Druhé je Remember Me, třetí Spec Ops, čtvrté NFS Most Wanted a páté Saints Row 3.

- Ani pro Dark Souls 2 nevzniknou žádné přídavky, protože tvůrci chtějí zahrnout veškerý obsah do základní hry. Také slibují, že PC verze bude tentokrát už odladěná. S F2P odnoží této série nepočítají.

- Potvrdil dabér a moderátor Lazlow Jones nextgen port GTA 5? Nikoli, v pořadu na rádiu Opie & Anthony's SiriusXM pouze řekl, že Rockstar má nové konzole k dispozici už několik let a že pro ně něco chystá, což ale klidně může být např. pokračování Red Dead Redemption a ne port GTA 5. Když pak na něj moderátor zatlačil, odvětil, že doufá v konverzi, ale nic neohlašuje.

- Nordic Games ohlásili oživení motokrosové série MX vs ATV od bývalých THQ: pouze digitálně distribuovaná menší hra i s multiplayerem se bude jmenovat SuperCross, vyjde v první polovině 2014 pro PC/X360/PS3 a o vývoj se postará tým veteránů podepsaných pod minulými díly.

- PC konverze Metal Gear Solid: Rising podporuje maximálně rozlišení jen 1080p. Ale oproti konzolím umožňuje nastavit 8x MSAA, 16x aniostropní filtrování on texturách a hlavně v režimu Zangeki je dvakrát více rozsekaných objektů a zůstávají na obrazovce dvakrát déle (30 vteřin) než na PS3/X360.

- Prezident severoamerického UbiSoftu tvrdí, že pokud by některý díl Assassins Creed nesplňoval jejich kvalitativní standardy, neměli by problém ho odložit a porušit tak pravidelné každoroční vydávání. Letos prý nějaký AC hrálo 10 milionů lidí (třetina co GTA 5) a příští rok prý může zaujmout jiných 10 milionů lidí kvůli novému prostředí a jiné kapitole historie, kterým přitom nevadí, že hratelnost je pouhou variací předchůdců.

- Autoři Killer Instinct z Helix Games mají makat na nějaké sci-fi střílečce pro nové konzole, z níž pochází následující artworky od grafika The Last of Us:

- Druhá série Walking Dead už je i na AppStore, první epizoda stojí 5 eur, vyžaduje nově aspoň iOS 6 (rozdíl oproti první řadě), iPhone 4S a iPad 2 nebo lepší.

- Steam prý nově dovoluje vydavatelům, aby zablokovali obchodování nebo darování her napříč různými regiony světa.

- Namco odložilo Ace Combat: Infinity a Soul Calibur z prosince na rok 2014, jejich japonský teprve betatest skončil před pár dny.

- Otevřená beta Hearthstone od Blizzardu odložena z Vánoc na začátek příštího roku.

- Bývalý šéf EA Partners a Originu, David De Martini, začal pracovat pro Oculus Rift, konkrétně zajistí, aby tyto brýle pro virtuální realitu využilo co nejvíce her. Nikoho lepšího asi k tomuto účelu získat nemohli a po Carmackovi to je další významný úlovek.

- Vyšel patch 1.02 pro Gran Turismo 6, který přidává nové soutěže i auta okolo Red Bull Racing, také upravil herní ekonomiku, kde nyní budete dostávat za úspěchy více peněz.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments