If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - středa, 11. září

Konec vydávání PS3/X360 her, osud tvůrců Stalkera, nové značky EA, Deep Down a Xbox One, srovnání VITA...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Od začátku roku 2015 přestane UbiSoft vydávat hry ve verzích pro PS3 a X360, když řekl, že staré konzole hodlá podporovat už jen tyto a příští Vánoce (2014). Microsoft tomu nepřímo oponuje, že na X360 ještě odteď vyjde zhruba 100 nových her, přesto je vzduchu cítit konec éry. Yves Guillemot z UbiSoftu si je jinak jistý, že nextgen konzole přijdou na trh v dostatečném množství a že přechod na nextgen proběhne hladce.

- Polygon se vypravil do Kyjeva, aby v zajímavé reportáži zkusil vypátrat, kde je konec dvěma stovkám tvůrců Stalkera, když neklaplo pokračování a GSC GameWorld zavřeli krám: část dělá sérii Metro, část onlinovku Survarium a část kickstarterového Humans Must Answer.

- Deep Down pro Xbox One nebude ani později, uvedl na Twitteru Yoshinori Ono z Capcomu. Ani Dark Souls 2 beta nepřijde na jinou platformu než na PS3.

- Stěžoval si někdo, že EA jen ždímají zavedené série? Přesvědčit o opaku vás chtějí slovy, že momentálně chystají šest úplně nových značek, jen potřebují "nechat dozrát nápady, aby posunuli kreativní hranice". Za risk z jejich pohledu považují i Mirrors Edge 2, k němuž přistupují novým způsobem, nebo Star Wars: Battlefront, které také chápou jako riskantní novou značku (kromě technické stránky).

- Srovnání původního modelu VITA s tím novým redesignovaným (označení PCH-2000), který už nebude existovat v 3G verzi a bude mít horší LCD displej:

- Vlastník Bethesdy ze Zenimaxu si zaregistroval značku Soulburst.

- Srpen byl v USA prvním měsícem letošního roku, který vykázal 21% meziroční nárůst tržeb z her, o což se zasloužilo Saints Row 4 a Madden NFL. Podle odhadu analytiků se Saints Row 4 v USA mohlo v srpnu prodat půl milionu kusů a Splinter Cell Blacklist kolem 200 tisíc kusů.

- Online RPG Starcraft Universe našlo dostatek podporovatelů na Kickstarteru, kde vybíralo 81 tisíc dolarů.

- Seznam her kompatibilních s včera ohlášeným zařízením VITA TV, například Rayman Origins, Persona 4, Dead or Alive 5 Plus, Final Fantasy X a X-2 HD Remastered, God Eater 2, Ragnarok Odyssey, Earth Defense Force 3, Ultimate Marvel vs Capcom 3. A tady je výčet startovních PS4 her pro japonskou premiéru koncem února.

- Battlefield 4 má obsahovat dosud nejhlubší a nejvíce osobní přizpůsobení zbraní, u některých s až 240 tisíci kombinacemi, pokud aplikujete různé přislušenství.

- První sezóna PvP v Guild Wars 2 začne 4. října.

- Next Car Game od Bugbearu už je i na Greenlightu.

Comments