If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - středa, 19. června

Tvůrce BioShocku v Hollywoodu, The Last of Us vydělal víc než Superman nebo strategie Cryteku na iOS.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- DriveClub, závodní launchová hra pro PS4, by měla běžet v rozlišení 1080p při 60 snímcích za sekundu. Vývojářská firma Evolution ale říká, že zatím nemůže říkat žádné sliby. Což je docela zajímavé na to, že za pár měsíců už by měla hra v podstatě vyjít...

- Zajímá vás, copak asi dělá Ken Levine po BioShock: Infinite? Že by psal scénář k další hře? Kdepak, podle všeho se zdá, že píše scénář pro Hollywood! Měl by dělat na scénáři k předělávce klasiky z roku 1976 s názvem Logan's Run. Ten se má odehrávat v roce 2116, v době, kdy jsou lidé po 21 až 30 věku popravováni, aby se kontrolovala populace.

- Pokud si pořídíte PlayStation 4 a nebudete si chtít platit PS Plus, nemusíte se bát, že by vám téměř nic nefungovalo. Na rozdíl od PS3 nebudete PS Plus potřebovat ani na automatické updatování, stejně tak budou zdarma služby jako Netflix nebo Hulu (to nás sice moc nemusí zajímat, ale například streamování z Netflixu je na Xboxu povoleno pouze s Xbox Live Gold účtem).

- Do Avalanche Studios v roce 2010 přešel Cory Barlog, tvůrce God of War 2. Tak nějak se předpokládalo, po oznámení Mad Max na E3, že právě na této hře pracuje, ale šéf Avalanche řekl, že na Mad Max vůbec nedělá. Což nám jasně naznačuje, že v Avalanche Studios dělají ještě na něčem, o čem nám vůbec neřekli...

- Mimochodem, když jsme u toho Mad Maxe... Vznikla petice, která po tvůrcích hry požaduje, aby člověk, který namlouvá samotného hrdinu hry, měl australský přízvuk. Mají pravdu, Mad Max musí být Australan. Avalanche Studios ale zatím žádného dabéra neoznámili, takže se zatím protestuje tak nějak proti ničemu.

- Podle odhadů vydělalo za první víkend The Last of Us více, než Man of Steel v kinech - tedy nový Superman, který šel do kin ve stejnou dobu, jako The Last of Us do prodeje.

- Tvůrci Oculus Rift našli dalšího sponzora. Už nepotřebují jenom fanoušky na Kickstarteru. Aby mohli uvést konečně Oculus Rift do prodeje, získali od investora 16 milionů dolarů. Na E3 měl Oculus Rift docela úspěch, takže se zdá, že jim začínají investoři dost věřit.

- Crytek prý na WWDC minulý týden ukazoval svou strategickou hru The Colectibles běžící na iOS společně s novým Apple ovladačem na hry MFi. Ovládáte tam tým pěti, na které se díváte z ptačí perspektivy. Nějaký odvážlivec to také vyfotografoval:

- A když už jsme u toho iOS: na tento operační systém od Apple se chystá na iPhone a iPad také předělávka The Cave od Double Fine. Vyjít má v létě.

Tagged With

Comments