If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - středa, 26. února

Konec Hot Coffee, Dota Underlords naostro, vítězství Control, mlčení pořadu New+, odklad Ghost Recon módu..

"Dobré ráno s Eurogamerem" je originální koncept českého Eurogameru, který se od roku 2013 stal tak oblíbeným, že ho později přejaly jiné weby. Publikován je (ne)pravidelně dle časových možností ve všední dny týdne obvykle v 6:15 či v 9:15. Stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně.

- Kontroverzní sexuální modifikace Hot Coffee pro Red Dead Redemption 2 PC už není k downloadu z NexusMods, patrně kvůli té hrozbě od právníků Take 2. Stále ovšem existují mirrory...

- Dota Underlords od Valve, šachy inspirovaná kombinační strategie na bojišti 8x8, právě opouští Early Access a vítá v první sezóně (Free-2-Play) s městem k prozkoumání, Battle Passem s odměnami a vícero způsoby hraní (homepage v češtině).

- V 19. ročníku cen NAVGTR Awards (National Academy of Video Game Trade Reviewers) s 820 hlasujícími redaktory a 9500 odběrateli, zvítězilo šestkrát Control, v kategoriích animace, umělecké směřování, design ovládání, směřování v oblasti herních filmů, technické grafice a v nasvícení/texturách. Pět cen si odnesli Death Stranding a The Outer Worlds, zatímco čtyři trofeje má A Plague Tale: Innocence. Hrou roku se stalo Sekiro: Shadows Die Twice.

- Z komentářů fanoušků herního pořadu New + (dříve New Game +), se kterými zase už dva měsíce na oficiální FB stránce nikdo nekomunikuje. Dle našich informací byl v Seznamu odpískán i ten záměr předělat ho do podcastu/vidcastu.

- Na datadisku Iceborne do Monster Hunter World pracovalo více než 300 lidí (paralelně se základní hrou), tedy zhruba půlka z tzv. Consumer Games Development Division 2 v Capcomu, kam každý rok přivítají stovku nových absolventů z univerzit. Původní předpoklad výrobce byl, že se hry prodá jen 5 milionů kusů, nakonec se z toho vyklubal trojnásobek. Sérii Monster Hunter chtějí posunout dále, od živých akcí po filmy, ale o pokračování zatím nic nezaznělo.

- Immersive mód a třídu inženýra do Ghost Recon Breakpoint odložil UbiSoft z konce února na jaro. Čerpat budou z komunitního dotazníku, zjištění komunitních manažerů, workshopů a intenzivního testování. Avšak složitost integrace nového režimu do hry prý požaduje více času, aby šlo od začátku o výborný zážitek, více se dozvíme 5. března.

- Gearbox v noci ze čtvrtka na pátek odhalí novou přídavnou kampaň do Borderlands 3.

- Nejnovější vlna rušení kvůli koronaviru: EA nebudou na GDC, Monster Hunter tým z Capcomu vynechá PAX East, stejně jako Square Enix. Většinou nejde ani tak o to, že by dějiště akcí považovali za nebezpečné, nýbrž chtějí se hlavně vyhnout mezinárodnímu cestování a letištím.

- První upoutávka na Spiritfarer od Thunder Lotus Games (tvůrců Jotun a Sundered), nevšední indie plošinovky na velké lodi se správou surovin, těžbou dřeva, vařením, rybařením či craftováním. Dokonce půjde hrát i v co-opu, kdy jeden bude kapitánem a druhý jeho kočkou. Letos na Xbox Game Pass a PC/Xboxu.

- Než se z Rainbow Six Siege jednoho dne stane Free-2-Play záležitost, chtějí tvůrci vyřešit tzv. problém smurfingu, kdy si zkušení hráči pořídí nový uživatelský účet, aby si vynulovali hodnocení dovedností ve hře a kosili chudáky hráče-začátečníky.

- Venku je Wasteland Remastered, stojí jen 15 dolarů, nebo je k mání na Xbox Game Pass.

- Tamaki se stane novou postavou do Dead or Alive 6, ale její bojový styl se teprve dozvíme později.

- Yakuza 7 obdrží placený stáhnutelný obsah "Additional Challenge Expansion Pack" s dalšími výzvami, jako je režim New Game Plus či vyšší obtížnost, ovšem jen pro druhý průchod hrou.

- Diablovka Path of Exile v rozšíření Delirium dostala 280 nových pasivních schopností:

- Dnes vyjde update Age of Rebellion do Star Wars: Battlefront 2 se sedmi novými co-op lokacemi, dvěma novými posilami (Ewok Hunter a ISB Agent), pár novými blastery a loděmi, vylepšením hrdinů, umělé inteligence a dvěma mapami Heroes Vs. Villains.

- Předběžný (nezávazný) jízdní řád rozšiřování a přídavků úspěšného Temtem:

Comments