If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - středa, 29. května

Stránky 2K Czech, manuál Xbox One, Mirrors Edge 2, zlevnění Guild Wars 2, datum FIFA 14, editor FC3 Blood Dragon...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Domácí studio 2K Czech avizovalo, že chystá zcela novou webovou stránku, která má umožnit větší interaktivitu komunity. Zde náhled jejich nového designu (mimochodem, fotky jejich kanceláří jste mohli vidět i v reportáži z kurzu herního designu):

- Kompletní brand manuál Xboxu One nedovoluje mimo jiné používání zkratek jako "XONE", všiml si RaptorM60.

- Přestože německý Amazon nahodil do nabídky Mirrors Edge 2 pro Xbox One, EA ihned upozornili, že se nejedná o jejich aktivitu a že zatím nemají co oznámit, jinými slovy jen nějaký přehnaně agilní plnič databáze.

- Nepříliš známý middleware Umbra 3 Visibility Solution sloužící k zrychlení tvorby herního obsahu a automatickému generování grafických podkladů, aby se ušetřila práce grafikům, budou i na Xbox One využívat Destiny, Zaklínač 3 i budoucí projekty od Eidos Montreal či Remedy.

- Digitálka Guild Wars 2 na homepage byla zlevněna o 10 eur, tudíž tam teď stojí 40 eur (standardní edice) nebo 60 eur (deluxe edice), což je pořád více než krabicovka v ČR (999 Kč).

- Xbox One bude podporovat 3D režim i 4K rozlišení, vyplynulo z otázek a odpovědí Yahoo, ale více zatím nevíme.

- Battlefield 4 pro PS3/X360 má existovat i v Deluxe edici: se steelbookem, psí známkou a nějakými nespecifikovanými ingame bonusy, ale v každé zemi jen u vybraných prodejců (pro ČR zatím neohlášen), cena 65 liber (2000 Kč).

- FIFA 14 byla od EA upřesněna na 27. září ve verzích pro PS3, X360 a PC, zatímco verze pro PS4 a Xbox One dorazí dodatečně. Zahraniční předobjednávající budou odměněni za důvěru Ultimate Pass, který jim zajistí přístup na 24 týdnů k zlatým balíčkům do FIFA Ultimate Team, přičemž každý týden zahrne 12 karet, z čehož je jedna raritní.

- Do volně šířeného editoru map pro Far Cry 3 na PS3/X360 přibyly materiály z Blood Dragon, do nějž je tím pádem odteď možné vytvářet přídavné mapy.

- Oba díly původně konzolové motorkové arkády Joe Danger, méně vážné obdoby Trials, někdy letos zamíří na PC a budou naplno integrovány se Steam Workshop, což znamená snazší šíření uživatelských levelů i závody s duchem.

- Podle zdrojů agentury AP má pětiletá dohoda s NFL v souvislosti s Xbox One stát Microsoft celkem 400 milionů dolarů (neuvěřitelných 8 miliard korun), díky čemuž bude možné na konzoli sledovat americký fotbal, stastistiky, opakovačky hlavních momentů a také jsou v tom zahrnuty doprovodné aplikace pro mobily či tablety skrz Smartglass.

- Takhle to ve střižně vypadá při dokončování videorecenze Call of Juarez Gunslinger od Josefa Eisnera:

Comments