If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - středa, 6. března

Guild Wars 2 bez datadisku, dva filmy dle her, Total War na PS4, Tiger Woods demo, Dead Space má dál žít...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Microsoft zatím nevnímá Valve s jejich Steamboxem jako konkurenci pro obývací pokoj. "Mám rád Gabeho za jeho celoživotní přínos, dělá inovativní věci, ale hardware od Apple, Google, Nintendo nebo Sony je přeci jen o něco bohatší než Steambox. A na rozdíl od něj jsme kurátory toho, co nabízíme, takže uživatelé mají jistotu, že všechno na našem systému má nějakou úroveň a hodnotu," popíchl ho prezident zábavního byznysu Don Mattrick z Microsoftu v narážce na některé nedodělané nebo podvodné tituly prodávané na Steamu.

- Pro Guild Wars 2 se v tuto chvíli překvapivě nechystá žádný velký datadisk, oznámili ArenaNet, ani se nekutí třetí díl. Pokud v budoucnu něco podniknou, tak to spíš bude rozvoj a růst Guild Wars 2 pro stávající hráče.

- Crystal Dynamics úzce spolupracují s GK Films na dalším filmu Tomb Raider, který však nebude navazovat na ty dva předešlé s Angelinou Jolie. Chystá se i biják Resident Evil 6, který Sony Pictures hodlají uvést v září 2014, ale dosud není potvrzeno jeho obsazení.

- Vyšla xboxová demoverze golfu Tiger Woods PGA TOUR 14 o velikosti 2 GB. Stanete se v něm Arnoldem Palmerem, což ho odemkne do plné verze, a zahrajete si na pažitu Oak Hill Country Club, vyzkoušíte si Legends of the Majors mód či novou fyziku míčku.

- Negativní rozruch nakonec přeci jen donutil EA k oficiální reakci k údajně zrušenému pokračování Dead Space, když jejich mluvčí Jino Talens prohlásil: "Přestože jsme nezveřejnili prodejní čísla Dead Space 3, jsme na hru pyšní a tato série nadále zůstává důležitou značkou pro EA."

- Spekulovaná nová generace Kinectu v příštím Xboxu má být teprve začátkem: Microsoft by časem rád zabudoval zmenšený pohybový senzor i do příslušenství, nebo do laptopů, tabletů a dokonce televize.

- Bohemia Interactive se omluvili za včerejší odpolední nefunkčnost Store.Bistudio.com (asi kvůli přetížení zájemci o ArmA 3), prý usilovně pracují na nápravě.

- Pobočka BioWare v San Franciscu uzavřena, výpověď dostalo 25-30 lidí podílejících se např. na facebookovém Dragon Age: Legends nebo na webovce Mirrors Edge 2D.

- Podle designéra Rome 2 je PC architektura v PlayStation 4 jasným důkazem, že tato platforma ani zdaleka neskomírá, právě naopak. Případnou konverzi Total War na PS4 ještě zvažují jako možnost, pokud by hru optimalizovali na gamepad, ale líbí se jim dotykové ovládání DualShocku 4 teoreticky využitelné namísto myši.

- Odbyt VITA v Japonsku se po nedávném zlevnění čtyřnásobil, ale v jiných regionech hned tak nenastane.

- Koupíte-li si až do 10. března jednu hru z digitální distribuce UbiSoftu v ceně aspoň 20 eur, získáte zdarma druhou z následující nabídky: Driver San Francisco, Heroes VI, Rayman Origins, World of Conflict, From Dust nebo Settlers 7.

- Minecraft může přijít na PlayStation, až skončí konzolová exkluzivita Microsoftu, ale verze pro Wii U je velmi nepravděpodobná, prohlásil hlavní designér Mojangu.

- Baví vás Snoop Dogg? Pak právě na vás cílí stáhnutelná XBLA/PSN/mobilní hra Way of the Dogg, která bude kombinovat taneční hry s kung-fu bojovkami (jichž je rapper velkým fandou), když se každý level bude točit okolo jiné jeho skladby - viz oznamovací video:

Way of the Dogg

Comments