If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 16. května

The Last of Us je hotové, Activision chce koupit sebe sama a novinky na PlayStation Plus.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Když si předobjednáte Assassins Creed 4: Black Flag na X360 nebo PS3, dostanete k tomu zdarma DLC Hidden Mystery Pack, který obsahuje jednu misi s honbou za pokladem, jednu novou loď a obleček. Pamatujete, co říkali tvůrci Metro: Last Light o tom, jak to funguje s těmi DLC k předobjednávkám, které se musí vyrvat z hotové hry, protože to požadují obchodníci?

- The Last of Us už je v gold verzi a Christophe Balestra to na svém Twitteru dokazuje screenshotem. Znamená to, že hra je už hotová, kompletní a nic se tam nebude přidělávat. A přitom vychází až 14. června.

- Na oficiálních stránkách Remember Me se objevil rozsáhlý interaktivní deníček, který popisuje pozadí příběhu hry. A je vážně rozsáhlý. Po dobré půlhodině jsme teprve u druhé kapitoly z pěti.

- Activision chce koupit sama sebe. Zní to divně, ale v podstatě tomu tak je. Jedním z největších vlastníků akcií v Activision Blizzard je Vivendi, kteří se už od minulého roku snaží své akcie prodat. Teď to zkouší znovu a sám Activision uvažuje, že akcie koupí.

- Na Kickstarteru se tvůrci snaží vybrat 80 tisíc dolarů na hru s názvem Theme Park Studio. Ano, fanoušci Theme Parku právě zpozorněli. Hra bude v podstatě kopií Theme Parku, ale v plné 3D grafice a pár videí, které Kickstarter doprovázejí, dokážou nalákat.

- Největší držitel akcií Sony chce, aby se od Sony Electronics odpojilo Sony Entertainment. Jinými slovy chce, aby PlayStation divize nebyla stejná firma, která vyrábí televize a další hardware, a která je dost ztrátová.

- V červnu se objeví na PlayStation Plus zase spousta zajímavých plných her zdarma. Majitelé předplatného PS Plus získají zadarmo Kingdoms of Amalur: Reckoning, HD předělávky ICO a Shadow of the Colossus a také Demon's Souls. Pořád nevěříte, že se platit těch 1200 ročně nevyplatí? Pokud máte také PS Vita, v rámci PlayStation Plus získáte zdarma Rayman Origins a Coconut Dodge Revitalised. Minulý měsíc byl v rámci PS Plus zdarma například Hitman Absolution nebo Dead or Alive 5.

- Pokud se vám nezamlouvá FOV u nového Metro: Last Light, nebojte se, 4A Games připravují patch, který vám dovolí ho nastavit. Vyjít by měl v následujících několika dnech. Nastavení FOV podle tvůrců ve hře nebylo, aby bylo neustále vidět na zbraně a hodinky. Změna FOV by rozbila také cutscény, říkají. Ale nakonec si s tím nějak poradí.

Comments