If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 19. května

Engine pro Kojimu, film Tetris, Tomb Raider na E3, Windows 95 na X1, datadisky k WoW zdarma...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru. ¨

- Aby Hideo Kojima ušetřil čas, rozhodl se použít nějaký cizí engine/nástroje namísto vývoje vlastních, jako to dělal dosud, proto také objíždí přední studia po světě. Chce, aby jeho nová hra byla velká, přestože ji bude dělat malý tým. Nedokáže ovšem říct, kdy hru oznámí, byl by rád, ať to je co nejdříve - více v záznamu živého přenosu z Nordic Game QA session:

- Úspěšné české hry Factorio se 400 tisíci zákazníky si všiml neherní časopis Respekt, který se ji věnuje v článku ve zpoplatněné sekci.

- Na síťovém kódu Street Fighter 5 údajně pracoval dle výpovědi na LinkedIN jediný programátor, proto asi byl tak nedodělaný, po vydání byl vývoj outsourcován korejské firmě Proudnet.

- Nějaké vzrušující novinky ohledně Tomb Raidera slibují Square Enix na E3: bude to jen něco ohledně PS4 konverze nebo snad další díl? Dále do L.A. přiveze Deus Ex: Mankind Divided, Hitmana (třetí epizoda), Just Cause 3 DLC, Star Ocean: Integrity and Faithlessness, vše bude ve formě hratelných dem)

- Hraný film Tetris (první z plánované trilogie) má rozpočet 80 milionů dolarů (!), natáčet se začne příští rok ve spolupráci mezi Američany a Číňany, finance dodá mediální magnát Bruno Wu a o produkci se postará autor Mortal Kombatu.

- S odbočkou Revelations ze série Resident Evil by rád pokračoval její režisér a producent: váží si možnosti, že v ní mohou účinkovat vedlejší, méně používané postavy, a že může prozkoumávat děj mezi velkými díly RE. Fakt, že článek vyšel na oficiálním blogu Capcomu, naznačuje, že se dočkáme třetího dílu Revelations.

- I od GameSpotu si Homefront odnáší jen 5/10: za stagnující příběh, špatné stealth mechanismy, málo coop misí a technické potíže, líbila se mu jen bohatá a pestrá kampaň společně s intenzivním bojem.

- Datadisk Warlords of Draenor zmizel z obchodu Blizzardu, protože ten se nově rozhodl přikládat všech pět existujících datadisků k World of Warcraft zdarma, placený tak bude jen nejnovější Legion.

- Někomu se podařilo rozjet Windows 95 na Xbox One:

- Analytický web Thurrott s odvoláním na zdroje blízké v Microsoftu píše, že na E3 od něj bude oznámen nový hardware, vedle nových barev ovladačů.

- EA založili divizi Frostbite Labs, ve které bude 30-40 lidí experimentovat s virtuální realitou, většími procedurálně generovanými levely a další technologií budoucnosti.

- Služba EA Access bude mezi 12. - 22. červnem zdarma pro předplatitele Xbox Live Gold.

- Po zprovoznění zpětné kompatibility Black Ops stouply prodeje o 13 tisíc procent.

- OT: nový trailer na film Ghostbusters, který se stejně jako CoD potýká s nenávistnou kampaní s dáváním palců dolu na YouTube:

Comments