If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 19. prosince

Odbyt konzolí ve Francii, PC datum MGS Rising, ovladače Catalyst, Mass Effect už je hratelný...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Jak se prodávají nové konzole ve Francii? PlayStation 4 tam je za úvodní 2 týdny na více než 100 tisíci kusech, Xbox One je na 50 tisíci kusech za 3 týdny.

- PC konverze Metal Gear Solid Rising má vyjít už 9. ledna a stát 20 dolarů. Oficiálního ohlášení bychom se měli dočkat až během dneška, HW nároky zahrnují XP/Vista/7/8, aspoň Intel Core i5 2400, 2 GB RAM RAM, Nvidia Geforce GTS 450, DirectX 9.0C, 25 GB místa na disku. Amazon už také nahodil X360/PS3 verze Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes, které stojí na pouhý předvoj docela vysokou částku 30 dolarů.

- Ředitel BioWare provokoval na Twitteru, že má za sebou interní prezentaci Dragon Age: Inquisition a že razí do Montrealu kouknout na nový Mass Effect (někteří z toho hned vydedukovali, že by tím pádem mohli na Vánoce něco oznámit, ale přání je zde otcem myšlenky). Později ještě Aaryn Flynn tweetnul, že si tam Mass Effect zahrál, čili už existuje v hratelné verzi. Opatřil ho přívlastky "ambiciozní, krásné, svěží ale rozpoznatelné, zábavné".

- Dying Light má dle tvůrců vydržet 30-40 hodin, protože většina hry je dynamická (kromě pár příběhových skriptů).

- Výrobce Sapphire nechal uniknout nové ovladače AMD Catalyst 13.12 s WHQL certifikací datované 6. prosincem a podporující Windows 7, 8 a 8.1.

- Nezávislý hit Gone Home je až do dnešního večera krátkodobě zlevněno o tři čtvrtiny jen na 5 dolarů.

- Sony tvrdí, že jsou více odhodláni k zakládání nových herních značek než Microsoft nebo Nintendo.

- Vánoční přání Nintenda je jako obvykle poněkud jiné než od ostatních:

- DLC Operation Broken Eagle pro Dead Rising 3 bylo velmi nestandardně odloženo z Vánoc o dlouhý měsíc až na 21. ledna. Capcom to zdůvodnil nutností jeho vyladění a pořádného otestování, k čemuž prý potřebuje několik týdnů. To snad nevěděl minulý týden, když ho oznamoval?

- Rozhovor s předním moderátorem Martinem Veselovským i o hrách, které prý velmi rád hraje (via Adam Plechatý)

- Slíbený Capture update GTA Online se čtyřmi variacemi na CTF (Raid, Hold, GTA, Contend - o co v nich jde?) je zdarma k dispozici společně s dvacítkou nových úkolů.

- Finální vzhled obalu Castlevania 2 Lords of Shadow 2:

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments