If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 19. října

Volební Vávra, počet her na Steamu, záštita nad GDS, nový PS4 ovladač...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Předvolební podcast Dana Vávry z Warhorse, sympatizanta Svobodných, s jejichž šéfem Petrem Machem hovoří po hodinu a půl, částečně jde o protest vůči prý nespravedlivému výběru hostů do předvolebních debat v médiích.

- Počet nových her na Steamu letos přesáhne 6 tisíc, nárůst o 40 procent oproti minulému roku. Tohle magazíny nezvládnout zrecenzovat, ani kdyby se rozkrájely.

- Activision si patentovali novou metodu matchmakingu, která přinutí hráče, aby více utráceli. Byla od počátku navržena tak, aby člověka spárovala jen s někým, kdo si už koupil prémiové předměty. Reakce výrobce? Prý jen výzkum z roku 2015, který nebyl dosud v žádné hře využit.

- Od Xbox One X updatu pro Halo 5 a Halo Master Chief Collection čekejte jen něco podobného, jako byly ty lepší textury do Halo 5 Forge na PC. O vývoj se starají tentokrát interně 343 Industries, kampaň prý na 4K TV vypadá báječně.

- Pre-load Destiny 2 na PC už je k dispozici, nachystat si 36 GB.

- Dnes se má objevit nový singleplayerový trailer Star Wars Battlefront 2, teaser zde.

- Záštitu nad listopadovou Game Developers Session převzal ministr Pavel Bělobrádek:

- Mass Effect Andromeda už je dostupná na Vaultu služeb EA Access a Origin Access, jak bylo dříve slíbeno.

- Sony představila nový ovladač pro PS4 od externí firmy Hori, který se jmenuje Mini Wired Gamepad a je určen hlavně pro mladší hráče. Je o 40 procent menší než DualShock 4 a také výrazně levnější (30 dolarů). Prý bude dobrou volbou pro ty, kteří chtějí hrát s nějakým parťákem. Je bez touchpadu, světla i rumble.

- Kreativní šéf Crystal Dynamics upřednostnil úprk do nezávislého studia Outpost před prací na novém Tomb Raiderovi.

- Masivně propagovaná mobilní hra Final Fantasy XV: A New Empire pro mobily už má 20 milionů downloadů.

- Sea of Thieves dostanou začátkem 2018 artbook od Dark Horse Comics.

Comments