If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 21. března

Carmageddon až na nextgen, Tomb Raider bez příběhového DLC, nežádoucí hrdinka Remember Me, EA dál klesají...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Na Kickstarteru zafinancovaný návrat Carmageddon: Reincarnation, který měl původně vyjít už před pár měsíci, se značně opozdí. Sehnal totiž privátní investici v přepočtu 70 milionů korun a bude tak moci být mnohem větším a propracovanějším projektem, který vedle PC vyjde i pro PS4 a příští Xbox. Jak takové zásadní změny koncepty a odklady (byť asi k lepšímu) vlastně řeší pravidla Kickstarteru? Nestály by kvůli tomu za přehodnocení, když to ve finále bude něco úplně jiného a o x let později než to, co bylo slíbeno podporovatelům?

- Tomb Raider kupodivu nedostane žádná singleplayerová DLC, pouze ta pro mulťák, prohlásili Crystal Dynamics. Nebude tak mít šanci na napravení reputace u Marka Beniače, který se k populární druhé straně mince z víkendu ještě vrátil v doplňku na blogu. A tady jsou ještě benchmarky HardOCP grafických karet právě v Tomb Raiderovi.

- Hodnota akcií EA dva dny po rezignaci Johna Riccitiella klesla o 8,4 %. EA se také dostali do finále soutěže o nejhorší společnost v USA z pohledu spotřebitelů. Pokud by tam porazili Apple, Wal-Mart či Bank of America, navázali by na svůj "triumf" v loňském roce.

- Ve zdrojovém kódu homepage Battlefield 4 se našla schovaná věta: "IGN odhaduje, že BF4 se stane hrou roku". A pravděpodobně se nejedná o vtip související s nevraživostí ostatních amerických médií vůči IGN nejen kvůli jeho zázemí a exkluzivitám (viz BioShock)...

- God of War: Ascension se za úvodní týden v Anglii prodával o polovinu hůře než God of War 3, ale zase lépe než svého času první i druhý díl.

- Už víme, proč zrod Remember Me trval tak dlouho: mnoho vydavatelů prý odmítlo jeho ženskou hlavní hrdinku, protože nevěřilo, že by se taková hra mohla solidně prodávat. Navíc jim přišlo zvrácené, že muž-hráč má ve hře svádět a políbit jinou mužskou postavu. Asi neznají sérii Mass Effect, kde takové věci patřily mezi oblíbená zpestření? Až teprve Capcomu to nevadilo.

- 20. narozeniny hokeje NHL 94 oslavuje oficiální stránka severoamerické hokejové ligy várkou speciálního obsahu. A proč právě NHL 94? Sice to nebyl první ročník, ale všeobecně je považován za nejoblíbenější.

- Do konce března zbývá týden a Sega stále odmítá komentovat osud Wii U verze Aliens: Colonial Marines, což přiživuje domněnky o jejím úplném zrušení.

- Tvůrce neúspěšného Shadows of the Damned se dohodl se Sony na vytvoření nějaké nové značky pro PS4 o kratší délce (srovnatelné s celovečerním filmem) za nižší náklady.

- K vypuklým masivním slevám na Xbox Live se přidal UbiSoft (např. Assassins Creed 2 a Revelations o 50%). Výprodej běží i u Square Enix s Hitman Absolution, Sleeping Dogs či Final Fantasy za babku pro vícero platforem. Zbláznili se také EA na Originu s mohutnými slevami Dead Space 3, Crysis 3 či Battlefield 3, zřejmě aby si o něco vylepšili finanční výsledky do konce fiskálu?

- Konverze nezávislé 2,5D plošinovky Fez pro PC upřesněna na 1. května, do budoucna se rodí i konverze pro VITA.

- Nalezeno virální video Watch_Dogs o digitálním stínu, který vrháte:

- Aleš Harazim už hraje speciálně chráněnou review PC verzi BioShock Infinite, jeho recenzi si tu přečtete v pondělí 25. března v ranních hodinách.

Comments