If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 25. dubna

Call of Duty pro mobily, modifikace Battlefield 3, Wonderbook opět česky, třetí Alice, Tetris prospívá očím...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Když už přestaly vznikat velké přídavky do Battlefield 3, EA by nemuselo tak moc vadit, že se rodí neoficiální modifikační nástroje, tzv. Venice Unleashed, co myslíte? Cílem tohoto emulátoru serveru má být změna enginu, grafiky, vlastností hry či nastavení parametrů, jako třeba vypnutí destrukce v bitvách, ale vše je teprve v plenkách a hledají se uchazeči do uzavřené bety. V době vydání EA vysvětlovali, že modifikace BF3 nepodporují kvůli jejich přílišné složitosti a vysokým časovým nárokům na ně.

- Studia Activision momentálně zkoumají, jakou cestou nejlépe převést úspěch Call of Duty na mobily a tablety. Současně s tím Activision řeší nepříjemnou kauzu, kdy jim šéfka zastupující PR firmy ve Velké Británii odcizila přes půl milionu korun za nákupy oblečení, dovolené a luxusní hotely. Mimochodem, podle analytika Pachtera polovina hráčů CoD o singleplayer ani nezavadí a jde rovnou do mulťáku.

- Takhle tlustá by byla knížka ze scénáře Beyond: Two Souls čítajícího 2000 stran (Heavy Rain jich ale mělo stejně).

- Druhá hra využívající příslušenství Wonderbook, detektivka Diggs, by na PS3 měla být opět s českým dabingem, shodně jako tomu bylo u kouzlení vloni na podzim, tvrdí reklama Xzone (Sony nám to minulý týden nechtěla potvrdit).

- Total War: Arena prý není klonem DOTA ani League of Legends, ohradili se Creative Assembly s tím, že nepůjde o typickou hru žánru MOBA, protože v ní některé prvky chybí (cesty, věže). Spíš by ji nazvali jako multiplayerovou onlinovkou v arénách.

- Britská pobočka obchodů GAME věří příchodu PlayStation 4 na evropský trh ještě letos natolik, že to slibuje v marketingových materiálech. Pokud složíte zálohu 20 liber, zařadíte se do fronty na konzoli.

- Sony si zaregistrovala ochrannou známku "The Order: 1886" a domněnky vedou do Beneluxu, takže čistě hypoteticky může jít o tu novou značku od tvůrců Killzone z Guerrilla Games.

- Kanadská studie zjistila, že hraní Tetrisu trénuje obě oči efektivněji než dosavadní metody pro děti trpící jejich nemocí (amblyopia), píše BBC.

- Designér American McGee nahodil na Facebook rané nákresy určené asi pro třetí díl Alice, o nějž usiluje, ač zdůraznil, že zatím není nic jistého, pouze měl první sraz s grafiky.

- Dne 29. dubna přestane fungovat ten oficiální šetřič obrazovky GTA 5, z čehož někteří soudí, že bychom se ten den mohli dozvědět něco nového o samotné hře.

- Na zbytek tohoto týdne pro vás chystáme recenzi Dead Island Riptide (zatím jsme probrali v podcastu) nebo reportáž z českého kurzu herních designérů. Marek Beniač jinak dopisuje dojmy z GRID 2, Martin Zavřel vyzkouší preview-verzi Remember Me a na cestě jsou i recenze Far Cry 3: Blood Dragon, Injustice (nejprodávanější hra minulého týdne) nebo Star Treku.

Comments