If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 30. května

O propojení Xbox One s TV, restart Títána, Remember Me CZ hotovo, PS4 prioritou až od 2015, časy E3 konferencí...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Dnes má být ohlášeno "něco zásadního" k Crysis 3, láká Crytek. Nomad by to prý nazval tak, že se vrátí zpět. Asi narážka na ten tropický ostrov z teaser obrázků? Pokud by šlo jen o to DLC, zásadní by to tolik nebylo, to možná jen z pohledu tvůrců, pro nás by byl zásadní novinkou např. nový díl či případný převod na nextgen.

- Blizzard prý nebyl spokojen s dosavadním vývojem svého nextgen MMO Titan a rozhodl se ho zrestartovat, což znamená zahození většiny hotové práce a začátek odznovu, aby prý "po designové i technologické stránce naplňoval kvalitativní standardy". Zdroje VentureBeat tvrdí, že byl dokonce i snížen tým ze 100 lidí na pouhých 30, takže Titan bude hotov nejdříve v roce 2016. Vše kromě termínu posléze potvrdil i mluvčí Blizzardu, že prý provedli restrukturalizaci, aby reflektovali výše popisované změny. Aneb z Titan se stává druhá Epizoda 3 pro Half-Life 2 a Blizzard má stejně jako Valve prakticky neomezený rozpočet na to, aby se s nástupcem World of Warcraft babral ještě příštích deset let...

- Redaktor EG Michal Jonáš v návaznosti na podcast-speciál ještě textově rozvedl, jak v praxi funguje propojení Xbox One s TV a se set-top boxem + proč to u nás podle něj bude velký problém.

- Na E3 by měl být oznámen termín vydání Dark Souls 2, doneslo se k nám, což zní docela nadějně pro stihnutí letošního roku.

- Překlad Remember Me je prý hotov a na textech teď pracuje korektorka. Autor lokalizace sponzorované Cenegou a Xzone neslibuje, že dá den premiéry začátkem června, ale jak řekl na Twitteru, bude se o to pokoušet.

- Kdy se budou konat které konference na E3 v převodu na náš středoevropský čas? V pondělí 10. června ta Microsoftu od 18:00, EA od 22:00, UbiSoftu od půlnoci v úterý 11. června a Sony od 03:00 ráno - čili klasika, stejné časy jako každý rok. Nintendo konferenci nepořádá, ale v úterý 11. června od 16:00 bude přes internet vysílat svůj pořad Nintendo Direct coby náhražku.

- Takhle vypadá obal Commander in Chief edice Saints Row 4 s bonusy do hry (nové oblečení, zbraně):

- Sony neplánuje mít PlayStation 4 jako svůj hlavní zdroj příjmu až do dubna 2015 a jak sama říká, do té doby se prý na ní nebude tolik soustředit (myšleno ve finančních výnosech).

- Square Enix se chtějí inspirovat Kickstarterem a Greenlightem v tom, jak mají správně komunikovat se zákazníky, které by rádi zapojili do vývoje her v mnohem dřívější fázi než dosud.

- Lucasfilm si minulý týden prostřednictvím Disney obnovili čtyři ochranné známky Manic Mansion, což je název jejich klasické adventury z roku 1987 a tentokrát dle spadání do kategorií nejspíš bude souviset s nějakým oblečením, software, hračkami nebo kartičkami.

- V aukci jsou na prodej práva na značky zbankrotovalých Atari, konkrétně Rollercoaster Tycoon za minimálně 3,5 milionu dolarů, Test Drive jen za 1,5 milionu dolarů nebo na Total Annihilation za 250 tisíc dolarů.

- BioWare se omluvili, že omylem zabanovali stovku hráčů Star Wars The Old Republic.

- Capcom nepředpokládá, že by přesun vývoje jejich her in-house z outsourcingu nebo přechod na nextgen konzole zvýšil náklady.

- Německý eBay začal aktivně propagovat Wii U coby jedinou konzoli, mezi jejíž přednosti patří "žádné restrikce proti bazarovkám a žádné online ověřování". Že by právě tohle mohlo spasit Nintendo? Podle názorů jiných má být killer hrou zatím neohlášené cvičení Wii U Fit očekávané na letošní Vánoce.

Comments