If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 4. dubna

Porovnání Battlefieldu 3 a 4, Brány Skeldalu na mobilní telefony nebo stolní hra podle BioShock Infinite.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Chcete klasickou českou RPG Brány Skeldalu také na mobilní telefony s iOS a Android systémem? Tak si ji musíte zaplatit. Tvůrce původní hry Jindřich Rohlík se rozhodl spustit na Startovac.cz, což je česká obdoba Kickstarteru, sběr peněz na tento projekt. Potřebuje 180 tisíc korun a hru sice nedostanete (protože bude sama o sobě zdarma), ale můžete získat spoustu jiných věcí. Třeba certifikát s podpisem autora. Ehm. Co?

- Chcete se podívat na milé porovnání Battlefieldu 3 a Battlefieldu 4? Němečtí kolegové z PC Games udělali hezké srovnávací video, ze kterého je patrné... Inu, nic moc. Akorát to, že už Battlefield 3 vypadal sakra dobře.

- Blizzard plánuje do Diablo 3 vydání patche s číslem 1.0.8, který má vylepšovat zejména kooperativní hraní. Tvůrci přiznávají, že „kooperace nevyužívá svůj potenciál", protože je mnohdy lepší hrát solo. Pokud tedy budete hledat po vydání patche kooperativního partnera, můžete si nastavit tagy co přesně chcete dělat. Jednoduše - bude detailnější matchmaking.

- Do Čech a na Slovensko míří zdarma hratelné MMOFPS s názvem Army Rage, což je online FPS z druhé světové války, které má „velký důraz na realismus". Jak se zdá, půjčují si nápady i z multiplayeru Battlefieldu, protože nejenže budete mít autentické zbraně, ale i vozidla z té doby, ve kterých se můžete prohánět. Včetně tanků. Zatím můžete sledovat tuhle českou Facebook Page nebo přímo oficiální stránky.

- Na PC se chystá vydání Resident Evil: Revelations a Capcom zveřejnil hardwarové nároky. Hra poběží také na Windows XP (fanoušci starých operačních systémů se radují), postačí vám Core 2 Duo 2,4 GHz nebo Athlon X2 2,8 GHz, 2 GB operační paměti a grafická karta 8800GTS nebo Radeon HD3850. Tvůrci doporučují hrát na Xbox 360 ovladači připojenému k PC, aby měli zarytí fanoušci klávesnice a myši radost.

- Jelikož Torment: Tides of Numenera nasbíralo na Kickstarteru mnohem více peněz, než se očekávalo (chtěli 900 tisíc, sehnali 3,4 milionu dolarů), tvůrci říkají, že budou potřebovat o několik měsíců déle, než hru dokončí. Původně plánovali, že hru vydají v prosinci 2014, teď už je jisté, že před rokem 2015 nevyjde.

- A když už jsme u těch oldschool her a žánrů... Co nevidět vyjde Leisure Suit Larry HD. Podle posledního updatu na Kickstarteru to bude nejdříve v květnu. Což jinými slovy znamená, že to bude asi později, ale i tak je to skoro za rohem!

- Pokud jste opravdu velkými fanoušky BioShock Infinite, budete si moct koupit také stolní hru. Jmenovat se bude The Siege of Columbia a hrát budete za jednu z nesvářených frakcí v Columbii. Stolní hra vyjde už koncem května a koupit si ji můžete třeba při návštěvě Londýna.

- Čínská armáda vydala speciální FPS hru, která je dost úspěšná. Byla už více než milionkrát stažená. Jejich střílečka se jmenuje Glorious Mission a tvůrci doufají, že se po jejím dohrání přihlásí do čínské armády noví kadeti. Podle videa nevypadá vůbec špatně, ale pokud neumíte čínsky, budete mít problémy orientovat se už v hlavním menu.

Tagged With

Comments