If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 4. ledna

Herní kalendář, demo Blade Runnera VR, příští Xbox ve 2019?, datum Harry Pottera AR...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Upřesněno vydání Harry Potter Wizards Unite, zásadní mobilní AR hry ve stylu Pokémon GO, na druhou polovinu 2018. Niantic se chce poučit z chyb Pokémona ohledně restrikcí, ve kterých lokalitách skutečného světa nebude možné hrát, aby to neporušovala něčí práva či dobré mravy.

- Obchod JRC nahodil Herní kalendář pro pořádné hráče, ale bohužel na něj nelze příliš spoléhat: spletl si únor a březen u God of War (stále nepotvrzeno), neví o odkladu The Crew 2 ze začátku prosince, myslí si, že Beyond Good and Evil 2 stihne letošek či uvádí nerealistický březen u Crackdown 3.

- IGN vyrazili šéfredaktora IGN Steva Buttse za špatné chování na pracovišti, čemuž prý předcházelo interní vyšetřování. Stalo se tak dva měsíce po obvinění jiného bývalého redaktora kvůli sexuálnímu obtěžování Kallie Plagge a další ženy, připomíná Kotaku, podle nějž byl i šéfredaktor na jedné poradě osočen z toho samého a musel tak minulé měsíce pracovat z domova, aby se oběti rozmluvily.

- Microsoft oficiálně zabil už i adaptér pro Kinect k Xbox One: konec výroby zdůvodňuje soustředěním se na nové, více žádané příslušenství ze strany hráčů.

- YouTuber zaslechl od známých v Microsoftu, že prý už chystá příští generaci Xboxu a to hned na vydání o Vánocích 2019, což vzhledem k pár měsíců staré premiéře Xbox One X a jeho vysoké cenovce považujeme za krajně nepravděpodobné. Podle něj má jít o odpověď na předpokládanou PlayStation 5 od Sony.

- Rocket League slaví už 40 milionů hráčů, gratulujeme:

- Tvůrci Batmana z Rocksteady houfně nabírají posily do skoro všech oddělení.

- Blade Runner 9732 v novém beta demu umožňuje hratelnou virtuální prohlídku apartmánu Ricka Deckarda famously v Los Angeles blízké budoucnosti. Plná verze této VR jednohubky bude venku 7. ledna.

- Odhaduje se, že DOOM pro Switch se v úvodním týdnu mohlo prodat 81 tisíc kusů.

- Fanoušci vytvořili plnohodnotné pokračování New Super Mario Bros DS s osmdesátkou levelů, v čemž jim pomohl komunitní editor levelů.

- Nintendo věští, že do dubna 2019 by mohli vyexpedovat 37 milionů kusů Nintendo Switch.

- Silvestrovský speciál pořadu Re-Play:

- Hodnotu britského herního trhu ve 2017 odhaduje tamní asociace obchodů (Entertainment Retailers Asociation) na 3,3 miliardy liber. Největší nárůst samozřejmě hlásí digitální verze her (o 12 procent), kupodivu loni stouply i krabicovky (o 2 procenta).

- Off-topic: trailer a poster na květnový hororový film Slender Man:

Comments