If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 16. dubna

Beta Company of Heroes 2 pro každého, nástupci sérií GoW zklamali, EA opouštějí Facebook, MP do Sleeping Dogs...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Do stále probíhající multiplayerové bety Company of Heroes 2 se nyní může dostat každý: stačí olajkovat na Facebooku a obdržíte váš kód ke hře na Steamu. Naše podrobné dojmy z hraní Milana Bergmana začátkem dubna, kdy byla beta přístupná jen pro zvané, zveřejníme již dnes večer!

- Dvojici odboček slavných exkluzivních sérií se zkratkou GoW - Gears of War: Judgment pro X360 a God of War: Ascension na PS3 - se prý na trhu moc nedařilo. Podle analytické společnosti z Cowen and Company dosáhlo Judgment za úvodní měsíc jen na 425 tisíc kusů v USA, což by byl propad oproti dvěma milionům Gears of War 3. A Ascension prý mělo udat jen 360 tisíc kusů ve srovnání s 1,1 milionem God of War 3. Lépe se mělo v Americe dařit BioShock Infinite s 665 tisíci kusy za 10 dnů a Tomb Raiderovi s 696 tisíci kusy. Avšak na oficiální výsledky si ještě pár dnů musíme počkat do auditu NPD.

- EA k půlce června vypnou tři facebookové hry - The Sims Social, SimCity Social a Pet Society - z nichž té druhé jmenované ještě ani není rok. Jak to EA oficiálně zdůvodňůjí? "Ačkoli se do nich přihlásily miliony lidí, poslední dobou jejich počet a aktivita klesla. Pro ty, kteří zaznamenali pád jiných sociálních her, to asi není žádné překvapení." Více o snižující se popularitě sociálních her na FB píše Daniel Dočekal na Lupě.

- Zdá se, že vydavatelem té next-gen Mad Max hry od Avalanche Studios (autoři Just Cause) mohou být Warner Bros, pokud můžeme soudit podle jejich registrace souvisejících domén jako MadMaxGame či MadMaxTheGame.

- O uplynulém víkendu zlobilo přihlašování uživatelů do Xbox Live, odesílání zpráv, sledování přátel či přijímání pozvánek, ale hackerská skupina Anonymous prý za útokem nestála, jak se někteří dříve domnívali na základě výstrahy. Microsoft později upřesnil, že nešlo o důsledek hacknutí, nýbrž jen o jeho chybu při údržbě Live.

- K odhalení FIFA 14 dojde ve středu ve 14:00 našeho času, kdy pro vás budeme mít preview z předváděčky v Anglii.

- Bethesda se konečně vyjádřila k včerejšímu australskému nálezu Areny: prý jde s uvedením "multiplatform" o pouhou chybu databáze ratingové organizace, mělo tam být správně jen PC a žádná nová Arena se tedy nechystá.

- Multiplayerový mod od fandů Sleeping Dogs zatím jen s auty už funguje, dokazuje video níže, ačkoli se potýkají s desynchronizací ve vyšších rychlostech a jinak je bez ostatního provozu na silnicích.

- Analytik Pachter na základě zjištění z amerických obchodů odhaduje, že v březnu mohlo Nintendo prodat 55 tisíc kusů Wii U a 85 tisíc starého Wii, což by bylo o 17% méně než v únoru. U X360 tipuje 290 tisíc a PS3 260 tisíc.

- Co asi tak může být Tekken Revolution od Namco? Že by ta odbočka bojovky pro 3DS? Možná se dozvíme v zítřejší konferenci Nintendo Direct...

- Oživení klasické motocyklové arkády Road Rash na Kickstarteru za úvodní čtyři dny vybralo od přispěvovatelů čtvrtinu z požadované částky 160 tisíc dolarů. Pokud to klapne, máme se těšit na pokročilou fyziku, online multiplayer, zničitelné prostředí a umělou inteligenci odpovídající moderní době.

Comments