If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 17. září

PS4 sdílení i na YouTube?, filmeček Mortal Kombat, rozšíření Company of Heroes 2, vylepšení uPlay, odhad odbytu konzolí...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Tlačítko SHARE na PS4 ovladači možná nakonec umožní i uploadování videí na YouTube, proti čemuž Sony dosud bojovala, když tlačila jiné spřízněné služby pro to samé. Běžné grabovací HD karty údajně s PS4 nemají fungovat, ale Sony na to reagovala, že prý ohledně záznamu videí zvažuje všechny možnosti.

- Kompilaci The Elder Scrolls: Anthology, která v západní Evropě vyšla koncem minulého týdne, u nás Cenega uvede až 27. září, uvádí Xzone. Důvody odkladu nejsou známy, nicméně distributor aspoň potvrdil, že Dishonored GOTY by u nás měla vyjít v krabičce.

- Company of Heroes 2 dostane dvě nové MP mapy Langreska a Semoskiy inspirované populárními bojišti z prvního dílu, v zimní i letní variantě. Režim Theatre of War se zase rozroste o mini-balíček s rokem 1942 z pohledu Němců, a v přípravě je i editor map.

- Digitální distribuce uPlay má ve verzi 4.0 nový download manažer, sociální stěnu a propojení s Twitch.tv. Služba uPlay také bude fungovat na PS4 a Xbox One, kde bude integrována do her i mít speciální aplikaci (cross-platform podporu pro případné sdílení pozic či chat napříč verzemi hry zatím UbiSoft zkoumá).

- Analytik věští, že do roku 2018 by se mohlo prodat 36 milionů PS4 a 30 milionů Xbox One. Ten má opět zvítězit v USA, ale ztratí ta část svého dosavadního tržního podílu kvůli pozitivnímu hernímu PR od Sony. Po pěti letech na trhu má být hráčská základna PS4 i Xbox One o 20 procent nižší oproti předešlé generaci kvůli široce dostupným alternativním zařízením na hraní, jako jsou mobily či tablety.

- Velikost New Yorku ze závodní hry The Crew má být zhruba stejná jako Liberty City v GTA 4, tvrdí tvůrci.

- Druhá řada hraných filmečků Mortal Kombat Legacy k příležitosti 20 let této bojovky představí koncem září postavy Liu Kang a Kung Lao, zatím upoutávka:

- Fable Legends by s námi mělo být příštích 5-10 let, takže tvůrci se snaží, aby mělo velký rozsah i zajímavost, o což by se měla postarat i komunita na Xbox Live či cloudové funkce.

- Tvůrci Dishonored z Arkane nabírají posily pro nějaký nextgen projekt, a autoři Halo 4 z 343 zase kutí nějaké ještě neohlášené tituly.

- Za srpen se prodalo v USA celkem 96 tisíc kusů Xboxu 360, což je už 32. měsíc v kuse, kdy tato konzole vede.

Tagged With

Comments