If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 21. května

Obsidian mění svůj záběr, odbyt Metra, film Assassins Creed, Resistance 4, UbiSoft stále věří Wii U...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Včerejší PS4 teaser od Sony kousek po kousku... a stále nic bližšího nevíme.

- Šéf Obsidianu si myslí, že velké AAA hry už nejsou pro taková nezávislá studia jako oni průchodné, namísto toho se hodlají zaměřit na menší a inovativní tituly, financované z Kickstarteru nebo F2P, nebo jen pomáhat na cizích hrách. Proto už ani nehodlají dál vyvíjet jejich vlastní engine, South Park bude poslední hrou, co na něm běží. Do budoucna se budou snažit prorazit v mobilních a tabletových titulech, pokud dokáží vymyslet něco, co tu ještě nebylo.

- Metro: Last Light se sice vyhouplo na čelo britského žebříčku, ale nedokázalo dosáhnout čísel jako předešlá hra Metro 2033, která kdysi debutovala až na 5. místě a jen na dvou platformách (bez PS3).

- Castlestorm, ta kombinace Angry Birds s pozemními souboji rytířů a stavěním hradů, se objeví na XBLA už 29. května za 800 MS bodů, později se objeví i verze pro PC, VITA, Wii U a PS3.

- Výroba nového obsahu do prvního dílu Guild Wars končí, podpora se přepne na automatickou.

- Film Assassins Creed má mít premiéru v květnu 2015, tvrdí z nepotvrzených zdrojů stránka Box Office Mojo.

- Přestože se dříve šířily protichůdné informace, dabér Kevin Conroy nakonec Batmana v Arkham Origins přece jen namluví, uvedl na přednášce na Comic-Conu. Dalšími známými herci se stanou Roger Craig Smith a Troy Baker, kterého můžete znát jako hlas Bookera DeWitta z BioShock Infinite. Takto vypadá upoutávka na DLC s hraním za Deathstroke v Challenge mapách:

- Hideo Kojima má na dobu konání E3 naplánovanou nějakou pracovní cestu a současně si povzdechl, jak obtížné je ukázat něco z hry v otevřeném světě. Že by zavítal právě do Los Angeles pro předvedení něčeho nového z Metal Gear Solid 5?

- Disney si zaregistrovali domény pro nějakou závodní hru pro příležitostné hráče, která by se mohla jmenovat nějak takhle: DisneySpeedster, DisneySpeedsters, DisneyRacers, DisneyRacing, DisneyKart, DisneyKartRacing nebo DisneyKarting.

- Možná jste nevěděli, že Insomniac vážně zvažovali vytvoření Resistance 4, ale pak si řekli, že v danou dobu by to nebyl správný tah a že je lepší zkusit něco úplně nového (tzn. FUSE). Na sérii Resistance jsou nicméně stále velmi hrdí a nevyloučili, že se k ní jednou nevrátí, ačkoli trojku považují za uzavření určité kapitoly.

- Konverze Sniper Elite V2 pro Wii U vychází dnes a dovoluje kompletně hrát na GamePadu bez použití televize. S ní jde na tabletu sledovat nepřátele, nastražit pasti či spravovat inventář.

Nový Wii U trailer z konverze Sniper Elite V2

- Wii U se v USA za duben mohlo prodat jen 38 tisíc kusů, tipuje analytik. Nepomůže mu ani prohlášení mluvčího EA, že FIFA 13 na Wii U byla prodejním zklamáním, navzdory nabídnutým "inovativním způsobům hraní".

- UbiSoft přesto Wii U nadále věří (na rozdíl od EA), podle něj Nintendo určitě podnikne správné kroky, jak být na trhu úspěšný, jen to prý chce trpělivost a čas, jako u každé nové konzole.

- Poznámka: všem zprávám a spekulacím souvisejícím s večerním ohlášením Xboxu se budeme věnovat v samostatných novinkách i zde od 19:00 naleznete živý stream z konference. Ve středu 22.5. pak Dobré ráno nevyjde a bude ho během dne suplovat souhrn všech drobných útržků k Xboxu.

Comments