If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 22. října

O problémovém vývoji Mafie 2, rozdávání klíčů do bety Destiny, ukázka achievementu Xbox One a spousta dalšího!

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Vydání Grand Theft Auto 5 pomohlo celému hernímu průmyslu. Podle údajů americké agentury NDP se v září protočilo v herním byznysu 1,07 miliard dolarů, zatímco před rokem ve stejný měsíc to bylo 848 milionů dolarů. Vydání GTA 5 dokonce pomohlo i prodejům konzolí, o celých 52 procent.

- Server Kotaku má zajímavý článek o problémech, se kterými se potýkalo 2K Czech při vývoji Mafie 2. Vše vychází z prezentace na Game Developers Conference 2012, kterou tam měl designér Jarek Kolář a trochu zapadlo to, o čem vyprávěl. Mimo jiné jsme se dozvěděli, jak měla hra původně vyjít na staré konzole, ale nakonec došlo k rozhodnutí, že bude na PS3 a X360, kvůli čemuž se musel zahodit celý engine a postavit od prvního řádku kódu nový a vlastní, což výrazně prodloužilo vývoj. Také se tam lze dozvědět, že se psal scénář, aniž by se vědělo, co všechno bude ve hře. A jak museli vyhazovat spoustu věcí, protože byli příliš ambiciózní...

- Takhle vypadá senzační fanouškovský film podle Portalu, který stál prý méně, než 500 dolarů. Hollywood by se měl učit...

- EA se rozhodlo, že Need for Speed: Rivals nevyjde na konzoli Wii U. Víte, jaký je důvod? Naprosto jednoduchý. Need for Speed: Most Wanted se na této konzoli vůbec neprodávalo. Stejně špatně se hra ale prodávala například také na PS Vita. Mrzí je to o to víc, že se snažili, aby verze pro Wii U byla zajímavá a speciální pro tuto platformu.

- Blizzard vyhrál nad společností, která umožňovala hráčům pomocí botů hrát World of Warcraft, i když ve skutečnosti nebyli u počítače. Blizzardu se to nelíbilo, společnost Ceiling Fan Software poslali v roce 2011 k soudu a ten teď rozhodl ve prospěch Blizzardu. Ceiling Fan Software musí zaplatit 7 milionů dolarů a ukončit svou činnost.

- Různé akvizice a spojování videoherních firem v tomto roce už překročily pět miliard dolarů. Hodně z toho dělají společnosti v Číně, Japonsku a Jižní Koreji, kde například Soft Bank a GungHo koupili 51 procent v herní společnosti Supercell. Dost také uzmul Activision, který odkoupil část procent své firmy zpátky od Vivendi.

- Killzone: Shadow Fall pro PlayStation 4 je už gold. Znamená to, že je hra kompletně hotová a teď už se bude jenom lisovat a chystat na vydání. To proběhne 15. listopadu v USA s PS4, v západní Evropě to bude 29. listopadu.

- Bungie slibují, že už tento týden budou na svých Facebook stránkách postovat kódy pro přístup do bety jejich chystané hry Destiny. Kódy budou poskytovat náhodně každý den. Samotná beta by pak měla být spuštěna počátkem příštího roku.

- V GTA Online byla finta, jak si snadno a rychle vydělat velké množství peněz. Stačilo pořád dokola opakovat jednu a tu samou misi. Rockstar už ale vydal update, který výdělky z opakovaného hraní totožné mise snižuje o padesát procent. Jinými slovy, pořád nás nechtějí nechat vydělat balík!

- Chcete vidět, jak bude vypadat získání achievementu v Xbox One? Animovaný GIF najdete na této adrese.

Comments