If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 29. ledna

Half-Life na Linuxu, Bungie rozdávající Halo 4 nebo herní konzole v Číně.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den ráno přesně v 7:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Na britském žebříčku nejprodávanějších her se chvilku ohřál na prvním místě DmC: Devil May Cry, ale už se zase všechno pěkně vrátilo do zavedených a neměnných pořádků. Na první místo se opět poslušně vrátilo Call of Duty: Black Ops 2 a na druhé FIFA 13.

- Na letošním setkání DICE - Design, Innovate, Communicate, Entertain budou mít společnou přednášku známý hollywoodský režisér J. J. Abrams, který bude režírovat nové Star Wars společně s Gabem Newellem z Valve. Tématem bude "Vyprávění příběhu na různých platformách".

- Pokud si chcete vyzkoušet free-to-play střílečku Guns and Robots, můžete se zkusit přihlásit do veřejné bety.

- Bungie odpovídá na dotazy čtenářů. Někteří si u nich stěžují, že jim něco nefunguje na Halo 4 (zejména proto, že zkoušejí pustit pirátskou verzi), ačkoli s touto hrou nemá Bungie už nic společného. Ale berou to s humorem a komunitní manažer se stěžovateli rozhodl dát mu svou vlastní kopii Halo 4.

- Chcete vidět, jak vypadá bitva v EVE Online, které se účastní 2800 hráčů naráz? Krásně to vypadá. Krásně.

- Ve společnosti SuperBot Entertainment dochází k propouštění. SuperBot Entertainment je nově vzniklá vývojářská společnost, která pro Sony vytvořila PlayStation All-Stars Battle Royale. Slibují ale, že titul budou stále podporovat stahovatelnými přídavky a budoucími patchi.

- Čínská vláda zvažuje, že ve své zemi po 13 letech zákazu zase začne povolovat herní konzole. Navrhlo to prý v plénu sedm ministrů, kteří chtějí změnu zákona.V Sony si tam ostatně poměrně nedávno otevřeli pobočku, protože tuší, že jde o velký trh, který by se dal využít. Že by něco tušili dopředu?

- Valve se s tím nijak zvlášť nechlubí, ale je to tak. Majitelé operačního systému Mac OS X a Linux se mohou radovat. Už na nich funguje první Half-Life. Na Steamu se ještě podpora těchto dvou systémů oficiálně nepíše. Prý proto, že jde zatím spíše o betaverzi.

- Nový Tomb Raider nevyjde na konzoli Wii U, protože tvůrci chtějí, aby hráči měli stejné herní zážitky, což Wii U znemožňuje. Třeba tím, že musíte v ruce držet obrovský ovladač s displejem...

- Společnost DICE se rozhodla udělat port svého enginu Frostbite také na počítače Mac. Znamená to, že budoucí díly sérií jako Battlefield, Mass Effect nebo Dragon Age by měly fungovat také na počítačích od Apple. V DICE na konverzi enginu na Mac OS X bude dělat celý jeden tým lidí.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Half-Life

PS2, PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments