If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 3. března

Nezájem o PvP, Nvidia vs. The Long Dark, DOOM v 1000fps, drahý xboxový port...

"Dobré ráno s Eurogamerem" je originální koncept českého Eurogameru, který se od roku 2013 stal tak oblíbeným, že ho pozdeji prejaly jiné weby. Publikován je (ne)pravidelne dle casových možností ve všední dny týdne obvykle v 6:15 ci v 9:15. Strucne shrnuje poslední aktuality z videoherního sveta, abyste meli co císt cestou do školy, zamestnání nebo doma u snídane.

- Senior producent Warner Bros na LinkedIN uvedl, že dělá na nové značce, patrně na tom měkkém rebootu Batmana, od ledna 2017. Pomáhá s ní prý devět outsourcingových partnerů a koncepty postav konzultuje s DC Comics. Má se za to, že pokud by tam takto nenapsal o nové značce, nebyl by to reboot, nýbrž jen pokračování série.

- Podle BBC prý byly tisíce muslimů z čínské minority násilím donuceny pracovat v nelidských podmínkách v továrnách na výrobě produktu pro západní znacky, což se týká i herních konzolí.

- IGN bude mít speciální obsahové pokrytí k Half-Life: Alyx, aby vás v príštím mesíci nažhavilo na tento VR titul. Dle fotek bude zjevne cerpat i z návštevy Valve.

- Bethesdu svého casu dost prekvapilo, jak málo lidí zajímal PvP režim ve Fallout 76 a oproti tomu kolik z nich preferovalo PvE. Utkávat se s živými protihráci se prý ve hrách chce obecne mnohem méne lidí, než se všeobecne myslí.

- Datum PC verze Halo Combat Evolved (Anniversary edice) bychom se asi meli dozvedet nekdy tento týden, protože se na obchode Microsoftu objevila produktová stránka hry. Navíc byla nabízena uživatelum Xbox Game Pass (nefunkcní) možnost downloadu.

- Raphael van Lierop, ředitel tvurců The Long Dark, prohlásil, že Nvidia pridala jeho hru na GeForce Now neoprávnene. Prý se vubec nezeptala na svolení, tudíž ji narídil, at ji dá pryc: "Tvurci by meli mít možnost výberu, na jakých platformách bude jejich dílo dostupné".

- Sedmiminutové predstavení Nioh 2 s komentárem vývojáru:

- DOOM Eternal prý klidne dokáže bežet ve 1000 snímcích za vterinu, pokud to zvládne váš hardware. id Software v interních testech dosáhli až 400fps, cemuž vdecí optimalizaci enginu, resp. presunu výpoctu do GPU, což dovolí vetší exploze, více cásticových efektu prostredí, atmosférictejší volumetrickou mlhu atd. Oproti minulý id Tech 6 mel maximem 250fps.

- Z mobilní verze Call of Duty mizí režim Zombies. Tvurci priznali, že nedostál jejich nárokum kvality, a ted se chtejí soustredit na jiné módy.

- Bude na SXSW odhaleno pokračování 3D Sonica? Kdepak, šlo pouze o podvrh.

- Two Point Hospital pro konzole debutovalo na 2. míste krabicovek ve Velké Británii. Nejvíce kuppodivu frcela verze pro Switch.

- Proc není The Wonderful 101 Remastered i pro Xbox One? Protože by to dle Platinum Games bylo príliš drahé. Kvuli enginu hry by prý port nebyl tak snadný jako na jiné systémy a studio to nebylo schopno udelat vlastními silami, takže i když by xboxovou verzi chtelo, nebyly na to peníze.

- Konference GDC byla dle ocekávání oficiálne zrušena, resp. posunuta na konec léta, když úcast odpískali hlavní aktéri.

- Technická analýza Yakuza 0 na Xboxu: na modelu X šlape v nativním rozlišení 2560x1440, zatímco na puvodním Xbox One je vše renderováno v 1600x900, pricemž obe verze se liší i v 60fps vs. 30fps.

- Let it Die už hlásí šest milionu downloadu, což je nárust z peti milionu loni v léte.

- Off-topic: Koronavirus mel pozitivní efekt na zmírnení znecištení ovzduší v Cíne:

Comments