If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 30. dubna

DLC pro BioShock, prodejnost Dead Island, srovnání Mafia 2 a XCOMu, stahování do PS3 z webu, patch pro patch SimCity...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den obvykle v 7:15 (nebo výjimečně během dne) a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- V prvním DLC pro BioShock Infinite by mohla účinkovat nová postava doprovázející hráče a řízená umělou inteligencí, naznačuje životopis animátora z 2K Games, který na ní pracuje. O koho asi tak půjde?

- Ty tři trailery o hrdinech Grand Theft Auto 5 zpomalí internet dnes přesně v 17:00, upřesnil Rockstar, a všechny samozřejmě ihned najdete lokálně na EG.

- Dead Island: Riptide se v minulém týdnu stal nejprodávanější hrou v Británii, ale prodal se ho jen poloviční počet kusů co původní hry, což opět nasvědčuje o končící životnosti konzolí a přesycenosti trhu. Injustice je druhé, datadisk Dragons Dogma: Dark Arisen třetí a na čtvrtém místě je včera recenzovaný Star Trek, který je navzdory negativním recenzím nejprodávanější Star Trek hrou všech dob.

- Activision potvrdili, že jejich komiksová akce Deadpool vyjde v Evropě 28. června.

- Maxis usilovně dělá na odstranění chyb v patchi 2.0 SimCity, jako jsou zaseklé školní autobusy v sousedících městech, padání hry nebo vyšším znečištění ovzduší od sousedů.

- Fanstránka srovnáním obrázků policejního auta upozornila, jak moc jsou si podobné modely z Mafia 2 a střílečky The Bureau: XCOM Declassified. Je to jen náhoda kvůli podobnému zasazení hry nebo si studia 2K mezi sebou půjčují grafické podklady?

- Obchod PlayStation Store od minulého týdne konečně umožňuje dát si downloady na PS3 či VITA do fronty z webového rozhraní na PC, načež se vám vybrané věci automaticky stáhnou ihned, jakmile zapnete konzoli nebo během noční aktualizace (máte-li PS Plus).

- Venku je ta zásadní systémová aktualizace pro konzoli Wii U, se kterou je systém konzole citelně rychlejší a obsahuje nové funkce. Čtěte seznam všech změn v češtině na MojeNintendo.cz, kde jsou i ukázková videa včetně Wii U Panorama View, které otevře majitelům konzole okno do některých z nejkrásnějších turistických destinací.

- Sešlo se pár přechodů: Šéfdesignér Assassins Creed 3 z UbiSoftu v Singapuru k Molyneuxovi do 22 Cans, několik vedoucích designérů Kingdoms of Amalur (ex-Big Huge Games) do BioWare Montreal na příští Mass Effect, šéf marketingu z Epic Games do Microsoftu dohlížet na značku Halo ve světě.

- Sony pořádá 7. května akci pro novináře v Sao Paulu, kde má hovořit o "budoucnosti značky PlayStation v Brazílii".

- Capcom na konto vývojářů ze Spark Unlimited a neosvědčení se outsourcování oficiálně prohlásil, že pro Lost Planet 3 "nechtěl najít nejlepší možné studio, nýbrž jen vhodné studio pro tento konkrétní projekt". Uff.

- Na Steam přibyla funkce pro koupení her s měsíčním předplatným, kdy se předplatné automaticky obnovuje každý měsíc. První takovou hrou je Darkfall Unholy Wars, které si nejprve koupíte za 40 dolarů a tím se automaticky upíšete k placení 15 dolarů měsíčního poplatku, dokud ho nevypovíte.

Comments