If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 4. února

Resident na Netflixu, růst Eurogameru, hudba Batmana, originální upíří FPS...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází nepravidelně dle časových možností v některé všední dny týdne obvykle v 6:15 či v 9:15. Stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně.

- Český Eurogamer v měsíci lednu 2020 zaznamenal výrazné zvýšení návštěvnosti. Děkujeme všem za rostoucí přízeň, bez vás bychom nenačínali už 12. rok existence (od 2009).

- Kvůli koronaviru v Číně mění Epic rozdávání her zdarma: simulace Pandemic o léčení infekce nabídne až někdy později. Zbylý plán platí, tituly Ticket to Ride a Carcassonne budou k mání mezi 6. až 13. únorem.

- Seriál Resident Evil od Netflixu má mít osm hodinových epizod a natáčet se má od června v Jižní Africe.

- Spekuluje se, že příští hra s Batmanem by mohla mít hudbu od tvůrců Horizon Zero Dawn a Assassins Creed Odyssey (The Flight).

- Platinum Games spustili teaser web točící se kolem čísla 4. Může jít o čtveřici her, nebo spekulované odhalení The Wonderful 101 pro Switch a PS4.

- Facebook oznámil, že odbyt headsetu Oculus Quest překonal jeho očekávání, že byznys Oculusu meziročně rostl, že na Štědrý den lidé utratili pět milionů dolarů za software pro Oculus a že počet hráčů používajících VR na Steamu šel v lednu nahoru o 20 procent (dosud nejvyšší meziměsíční nárůst).

- MechWarrior 5: Mercenaries dostane nějaké DLC až v dubnu. Zatím nevíme, o co přesně půjde, ale jedním z plánů Piranha Games je svobodnější režim kariéry.

- Francouzský autor jedné z nejlépe hodnocených VR her, Astro Bot: Rescue Mission, byl povýšen do vedení Japan studia Sony. Dříve vytvořil např. EyeToy pro PS2.

- EvilvEvil bude upíří first-person střílečkou od Toadman Studios, autorů Immortal: Unchained. Z řady vybočí tím, že hráči budou režírovat průběžně aktualizovaný příběh. Vydání koncem 2020, více na GDC, zatím teaser:

- Nedávný průzkum Sony o funkci Remote Play mezi uživateli naznačoval případnou možnost streamovat PlayStation hry do Nintendo Switch či tenčí ovladač DualShock pro hraní na cestách. Nic z toho ovšem nelze brát jako nějaký slib.

- Na Spotify jsou k mání soundtracky Ace Combat Zero a Assault Horizon Legacy.

- Deníček o lednovém stavu vývoje historické strategie Crusader Kings 3:

- Steam hlásí nový rekord: 18,8 milionu aktivních uživatelů souběžně.

- V Berlíně proběhla novinářská předváděčka Nioh 2, které se zúčastnil šéf tvůrců Yosuke Hayash z Team Ninja.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments