If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobývání pevnosti v 5 minutách Shadow of War

Krok za krokem.

Minulý týden se v Londýně konala novinářská předváděčka srpnového akčního RPG na motivy Pána Prstenů, odkud GameSpot schrastil nových pět minut ze souvislého hraní a dostal díky partnerství s Warner Bros předčasně zelenou k publikování. Z Middle-Earth Shadow of Mordor (Alza.cz) tak lze spatřit dobývání těžce bráněné pevnosti, na což ovšem Talion a Celebrimbor nejsou sami, protože jim pomáhá armáda ochočených Orků.

Výhodou toho, že máte za sebou takovou armádu, je možnost jejího využití v bitvě: např. kavalérie či létajícího draka. Jelikož je pevnost dobře střežena, musíte prý najít a správně vybalancovat, co na ni bude přesně platit. Před vypuknutím bitvy v cutscéně prohodíte řeč s ostatními bojovníky, kteří si třeba vzpomenou, že jste je minule zachránili, a o to srdnatěji se za vás potom budou bít.

Samotné dobývání probíhá nejprve odstřelováním z katapultu, což částečně zboří hradby. Pak nasednete přímo na draka, budete s ním létat nad pevností a chrlit oheň na nejnebezpečnější body, což je vážně likvidační. Přenesete-li se na zem do tuhé řežby s mnoha účastníky, kde vybuchují nastražené pasti, je vaším hlavním úkolem zmocnit se tří klíčových míst na mapě, což trochu působí jako nějaká multiplayerová hra. Pokud se nechcete do boje přímo zapojit, můžete jen plnění pokynů vašimi nohsledy sledovat zpovzdálí a soustředit se na jiné úkoly.

Comments