If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dočká se Resident Evil nového začátku?

RE 6 možná nebude pokračováním.

Na právě probíhajícím Comic Conu nedělají velká studia jen reklamu velkofilmům a televizním seriálům. Občas se hovoří i o hrách a jedné diskuze s fanoušky se účastnil také producent Resident Evil 5 Jun Takeuchi.

Ten totiž naznačil, co by se mohlo s celou sérií dít do budoucna. Řekl, že by si klidně dokázal představit, že po vyjití Resident Evil: Dark Chronicles začne celá série znovu od začátku a bude ignorovat všechny dosud vydané díly. O tom se ostatně spekulovalo už velmi krátce po vyjití Resident Evil 5.

Není si ale jistý, že bude další RE produkovat, stejně jako jeho produkční partner Masachika Kawata. S úsměvem na Comic Conu řekl, že hrají blackjack o to, kdo bude produkovat další hru, ale pak dodal, že to spíš vypadá, že ani jeden. Další hra ze světa Resident Evil totiž bude pravděpodobně tvořena úplně novými lidmi. Což jen podporuje spekulace o rebootu série.

Resident Evil 5 se přitom velice dobře prodával, i když zazněly mnohé kritické hlasy, že série už dávno není hororovou hrou, ale prostou akcí.

Comments