If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

DOOM VFR pro virtuální realitu

+ termín Fallout 4 VR.

V okénku věnovaném virtuální realitě představila Bethesda dvojici svých projektů pro tuto platformu, které většina jiných vydavatelů moc nevěří a zatím ji nepodporují (Take 2, EA, Activision).

Nejprve DOOM VFR určený pro PlayStation VR a HTC Vive. Vyvíjí ho přímo id Software a jedná se o zbrusu nový obsah z tohoto univerza, nikoli jen nějaké předělané mapy z minulého dílu, díky čemuž poutá pozornost, i protože o něm dosud nic neuniklo.

Hrát budete za kyberneticky vylepšeného člověka, který byl oživen za pomoci umělého mozku naprogramovaného k jedinému účelu: bojovat s invazí démonů na Mars. Tvůrci tvrdí, že zažijete DOOM "ze zbrusu nové perspektivy", čímž patrně myslí některé animace svých končetin či zbraní, které sledujete z trochu větší dálky než v dosavadních FPS a máte tak lepší přehled o dění před sebou.

Druhým VR titulem Bethesdy pro E3 2017 je už známý Fallout 4 VR, který má podstatně blíže dokončení než DOOM VR a dozvěděli jsme se tak říjnové datum vydání. Prozatím se počítá jen s podporou HTC Vive, o chodu na PSVR či Riftu není nic známo.

Ještě nějaké E3 obrázky z převodu tohoto akčního RPG do virtuální reality:

Comments