Skip to main content

DotA 2 bude free-to-play

Hrdiny si nekoupíte, klobouky a boty ano.

Deštivé páteční ráno odstartovali Valve, když definitivně potvrdili DotA 2 jako free-to-play titul. "Nebudete si moci zaplatit vítězství. Všechny předměty ke zakoupení jsou ryze kosmetického charakteru a nijak neovlivní průběh hry," píše se na dnešním oficiálním blogu.

Součástí hry bude tedy dedikovaný obchod, úzce provázaný se systémem přizpůsobení nazvaným Spoils of War. Své unikátní hrdiny tu budete moci vystrojit různými oblečky, cenově odstupňovanými dle toho, jak malá je šance na nalezení předmětů.

Díky integraci Steam Workshopu si půjde také vytvářet vlastní předměty a nabízet je k prodeji, v čemž Valve dlouhodobě vynikají - například v komunitou vyrobených předmětech z Team Fortress 2 se protočilo 3,5 milionu dolarů.

Valve ale upozorňují, že v obchodě nebudou k dostání exkluzivní hrdinové. Kdo nechce platit, může jednoduše hrát DotA 2 tak dlouho, dokud unikátní předměty sám nenalezne či kýžené kusy oblečení nevymění s dalšími hráči.

Nové předměty také získáte výměnou za bojové body (BP), kterými vás hra odmění za vítězství v matchmakingovaném utkání. Vše, co si v DotA 2 nakoupíte během betaverze, se vám samozřejmě zachová i po ostrém startu hry.

Read this next