If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dotyková FIFA 12 na Nintendo 3DS

I s pouličním fotbalem.

Jak je u série FIFA obvyklé, objevuje se na všech myslitelných formátech. Nejinak tomu bude s novým Nintendo 3DS. FIFA 12 vyjde i na něj a navíc bude mít speciální dotykové ovládání.

"FIFA 12 pro Nintendo 3DS bude obsahovat více než 500 oficiálně licencovaných klubů, nové dotykové ovládání a vůbec první 3D pouliční fotbal. S celkem osmi herními režimy půjde o největší nabídku funkcí ve fotbalové hře od EA Sports pro přenosná zařízení," píše se v tiskové zprávě.

Ovládání hry bude přizpůsobeno pro dotykovou obrazovku. "Nové ovládání umožňuje přesné zamíření označením konkrétního místa v brance z pohledu hráče na dolní obrazovce a následně vyslání precizní střely. Na dotykové obrazovce se ovládá i zakřivení dráhy letu míče a síla střely při rozehrávání standardních situací, z nichž budou padat krásné góly, které dovedou váš tým ke slavným vítězstvím."

„Postavili jsme náš vývojářský tým před náročný úkol vytvořit inovativní funkce a vlastnosti, které by vytěžily ze systému fotbalové hry FIFA na 3DS maximum. Výsledkem je nové dotykové ovládání a zakřivené hřiště v režimu Street, na němž všechny 3D prvky doslova oživnou," řekl Matt Prior, producent FIFA 12 pro Nintendo 3DS. „Když zkombinujete tyto věci a mnoho dalších inovací s autentickými hráči a dresy pro nadcházející sezónu, získáte nejlepší fotbal na Nintendo 3DS, jaký tu bude k dostání."

Ve 3D režimu pouličního fotbalu si budou hráči moci vybrat buď reálné superhvězdy světové kopané, nebo si vytvořit vlastní virtuální dvojníky. Dominantou zcela nového herního prostředí je zakřivené hřiště a pohled dolní kamery, který maximalizuje 3D. "Hráči si tak budou moci vychutnat kompletní hloubku prostoru a pohyb fotbalistů se všemi dostupnými 3D efekty," upozorňuje ohlašovací tisková zpráva. V režimu pouličního fotbalu bude možné hrát duely 5 proti 5 v různých exotických lokalitách (ulice, ale i kryté prostory), které autenticky odrážejí atmosféru pouličního fotbalu. V režimu Be A Pro se hráči budou navíc moci vydat s vlastním vytvořeným hráčem na cestu pouličními turnaji, hrát za své oblíbené týmy či reprezentační výběry a stát se příštími fotbalovými legendami.

FIFA 12 pro Nintendo 3DS bude disponovat plně autentickým herním režimem 11 proti 11, onlinovými zápasy 1 na 1, turnajovým režimem s více než 50 reálnými světovými soutěžemi a propracovaným režimem kariéry s možností hrát za tým nebo jej koučovat.

Hra by měla vyjít na podzim, stejně jako na další platformy.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments