If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dozvuky o Silent Hill 2 Remake

Délka vývoje, přínosy PS5 exkluzivity, HW nároky na PC atd.

Oficiální ohlášení Silent Hill 2 Remake z minulého týdne samozřejmě nemohlo zůstat bez odezvy.

Konami tehdy světu neřekli ani nástřel data vydání, ale ledacos lze vydedukovat z toho, co prozradil Piotr Babeno, šéf studia Bloober Team na GPW Innovation Day.

Hra už je ve vývoji dlouhé tři roky a nedávno se dostala do pokročilé fáze blízko dokončení. Nyní už se pracuje jen na vyladění jednotlivých prvků, takže bychom se nedivili, pokud by došlo k vypuštění třeba na jaře 2023.

Babeno k tomu prohlásil, že termín záleží jen na Konami a naznačil, že by k tomu něco brzy mohli mít. Není vyloučeno, že může jít o ten titul, který měl původně vylézt už ve 2021, ale byl kvůli covidu odložen.

Náklady na vývoj Silent Hill 2 Remake hradilo kompletně Konami. Funguje to na klasickém principu, že další peníze putují pro tým v polském Krakově vždy poté, co zkompletují určitý milník tvorby. Jakmile se hra stane úspěšnou a zaplatí se náklady, dostanou autoři speciální bonusy. Očekává se, že prodeje dosáhnou aspoň několika milionu kusů.

Díky tomu, že jde o časovou exkluzivitu pro PS5 (a není verze pro PS4) a přítomnosti SSD disku v konzoli, nebudou v celém městě žádné nahrávací obrazovky.

Níže HW nároky PC verze:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Silent Hill 2 Remake

Video Game

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments