If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dozvuky odkladu The Last of Us 2, nevylučuje se nejprve digitálka

+ uniklé video s kytarovou minihrou a jízdou na koni sněhem.

Neil Druckmann se v podcastu PlayStationu vrátil ke čtvrtečnímu odkladu The Last of Us 2 s dodatečným vysvětlením důvodů.

To "neurčito" neznamenalo (na rozdíl od jiných takových případů), že by se snad vše nějak tragicky pokazilo a hra by byla ještě na hony vzdálena. Naopak, je víceméně hotova, jen prostě teď ještě nikdo neví, jak vlastně s vydáním ve složité době naložit. Naughty Dog totiž tlačí vánoční příchod PlayStation 5, přeplněný konec léta jinými velkými hrami i snaha o koordinaci kalendáře s Ghost of Tsushima.

Když je spousta obchodů s hrami v USA zavřena a lidé tam řeší úplně jiné starosti, včetně rekordní nezaměstnanosti, proč tedy nevypustit 29. května nejprve digitální verzi a až pak někdy časem krabicovku, jakmile to půjde?

"O tomto zatím nepadlo finální rozhodnutí. Problémem tohoto řešení by bylo, že na mnoha místech světa chybí pořádná infrastruktura umožňující download plné hry a nechceme tyto fanoušky hodit přes palubu. Zvažujeme různé volby, jak hru dostat k lidem co nejrychleji, ale zabere to čas a samozřejmě bude záležet, jak se bude odvíjet situace s koronavirem".

V moment, kdy zaměstnanci Naughty Dog přešli na home-office, bylo jim prý řečeno, ať se v první řadě starají o rodinu a až pak o své pracovní povinnosti, i kdyby to třeba mělo znamenat odklad vydání. Na nástěnce měli napsáno, že svět se případně nezboří. Bylo jim také dovoleno vzít si klidně pár dnů volna, pokud to stav vyžaduje. Stále provádějí finální ladění a opravy - přestože Druckmann říká, že on sám teď kvůli zavřeným školám zastává roli částečného učitele svých dětí a částečného kuchaře. Z dalšího odsunu je osobně zklamán, ale vtipkuje, že to proti nim musí být nějaká konspirace.

A co takhle dát demo The Last of Us 2 na PlayStation Store? Kreativní mozek tvůrců objasnil, že by jeho příprava vyžadovala spoustu času, který jim teď chybí, a předváděná verze dříve novinářům je už dnes samozřejmě těžce neaktuální. Vedle toho je něco jiného vyrobit takovou ukázku, nad kterou mají na prezentaci kontrolu, než rozdělanou verzi dát do rukou přímo veřejnosti.

Na internetu se mezitím vynořilo uniklé video, které ve dvou minutách zachycuje propracovanou minihru s hraním Ellie na kytaru či jízdou na koni zasněženou krajinou z údajné bety:

Právě z těchto důvodů nechtějí Naughty Dog vydat hru v původním termínu jen pro někoho, jelikož ostatní (čekatelé) by ji zřejmě dříve viděli celou vyzrazenou na YouTube, než by si ji sami směli zahrát. Nemluvě o tom, že nechtějí uškodit kamenným obchodům, které by to mohly rovnou zabalit, pokud by o takový zásadní titul přišly.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments