If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dragon Age 3 prý až ve 2014 a pro příští konzole?

Spekulace o změně rozsahu ze Šanghaje.

Když BioWare oficiálně ohlásili třetí díl Dragon Age, neupřesnili cílové platformy. Buď tehdy ještě sami nevěděli nebo nechtěli zmiňovat příští konzole?

Nyní už možná mají v tomto směru jasno, alespoň soudě dle hlavního designéra levelů z pobočky EA v Šanghaji. Ten ve svém profilu na LinkedIn uvedl něco, co se asi správně nemělo dostat na veřejnost.

"Rozsah Dragon Age 3 se změnil. Cílí na nextgen konzole a bude odložen na 2014," uvedl tam člověk jménem Tao Gu, který se na vývoji hry částečně podílel v období od března do září tím, že převáděl design z papíru do enginu.

EA to nijak nekomentovali, dříve slibovali vydání koncem roku 2013. Pokud by si na Dragon Age 3 vzali více času, komunita by jim to asi neměla za zlé, aby se neopakovala uspěchanost dvojky. Vše se klidně dá interpretovat tak, že dotyčný mohl myslet fiskální rok 2014, který EA končí 31. březnem 2014, tudíž by nešlo o tak výrazný posun.

A to spekulované cílení i na příští konzole by dávalo smysl, protože na nich zpočátku nebude panovat taková konkurence, resp. přeplněnost trhu jako nyní na PS3/X360. I Battlefield 4 má údajně přijít jak na staré konzole, tak na ty nové.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments