If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Drby o přehřívání PlayStation 5 nejsou pravdivé

Proto jsme údajně ještě neviděli design..?

Nejprve to byl výplod nějakého anonyma na Redditu, který bychom jedním uchem pustili dovnitř a druhým zase rychle ven.

Ale když ho pak začali citovat a šířit dva známí redaktoři webu Windows Central, z nichž jeden dodal, že zaslechl něco podobného a že podobné zvěsti putují branží už několik měsíců, bylo to na zbystření pozornosti.

Spekulace tvrdila, že jsme dosud neviděli design chystané PlayStation 5 údajně kvůli tomu, že se prý řeší závažné problémy s přehříváním konzole. Něco podobného, s čím zápolil kdysi Xbox 360.

Anonym hovořil o údajné vysoké chybovosti hardwaru, kvůli čemuž měla mít Sony obavy, zda nebude muset celou konzoli na poslední chvíli redesignovat. Ale že prý nechce mít "skříň", s jakou přišel Xbox Series X, aby to navenek nevypadalo, že ho kopíruje. Vývojářům her prý chybí představa, na co mají optimalizovat, v důsledku čehož jsme dosud neviděli žádné velké startovní hry pro letošní podzim...

Ač se to hezky poslouchá, veškeré tyto drby rychle a nekompromisně smetl ze stolu respektovaný redaktor Kotaku, Jason Schreier, který je o víkendu označil za naprostý nesmysl. Má kontakty v mnoha studiích, která už dlouho disponují PS5 devkitem a kutí áčkové hry, takže nepochybně ví, o čem mluví.

Zřejmě tedy jen někdo popustil uzdu své fantazii, možná kvůli nahromaděné frustraci, že to nedávné představení PS5 Markem Cernym (původně cílené na konferenci GDC) bylo určeno jen pro odbornou veřejnost a nikoli pro koncové hráče? Nebo se jen lidé s úzkými vazbami na Microsoft snaží poškádlit až poškodit konkurenci...?

Je jasné, že prototypy konzolí vždy mají nějaké problémy a porodní bolesti, to je běžná situace kdykoli, jen to zůstává skryto veřejnosti, protože ve finále bude situace jiná. Ale tipnuli bychom si, že pokud by to o přehřívání a riziku redesignu bylo pravdivé, jistě bychom o takové zásadní věci slyšeli z více různých stran, dříve a od někoho jiného (třeba právě na tom Kotaku). Sony se k tomu zatím oficiálně nijak nevyjádřila ani to nelze očekávat.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments