If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Druhý sestřih z hraní Red Dead Redemption 2 je zde

Hltejte nové čtyři minuty.

Třetí hodina odpolední odbila a Rockstar Games zveřejnili druhý oficiální sestřih už tento měsíc vycházejícího Red Dead Redemption 2 (Alza.cz), což je zjevné načasování kvůli recenzím Assassins Creed Odyssey. Oproti tomu minulému ze srpna je trochu kratší, ale i tyto čtyři minuty budete rozhodně hltat, jelikož to jsou častěji záběry z hraní a ne pouze cutscény.

Uvidíte třeba rvačku na pomalu jedoucím vlaku a vyhození nepřítele na nádražní perón, přestřelku s brokovnicí v hořící vesnici, brodění se hlubokým sněhem v horách, kde se kouří od pusy hrdinovi i koni (!), nebo jak jste neustále vystaveni hrozbě nějakého nebezpečí, třeba od rychle otevřených dveří ve srubu.

Tvůrci k tomu v komentáři říkají: Herní svět je plný dobrodružství a zážitků, které objevujete přirozenou cestou, zatímco se přesouváte od jednoho momentu k druhému. Vaše postava může vykonávat celou řadu různých aktivit, jako je odpálení bomby na kolejích či vyloupení sejfu v bance - trochu jako v GTA Online.

Oproti tomu jiné situace jsou více osobní, jako když vás k něčemu přemlouvá prsatá korpulentní slečna. Jindy ukázky zachycují přepadení kočáru, obchodu či vydání se na sólovou dráhu. Na venkově, v pustině i ve městech operují konkurenční gangy a všechna setkání s nimi jsou vražedná.

Spatříte také, v čem spočívá hledání psanců, vyšetřování scény s vraždou, jak hezký výhled na ruch na ulici lze mít z okna (technologie poprvé použitá v Mafii), že svit Měsíce může být někdy oslňující a nebo proč na sobě nechcete mít lovce lebek. Hráč prý musí být pořád připraven se bránit, jelikož na vás může někdo vybafnout i za rohem pokoje, což připomíná styl The Last of Us.

Nechybí ani pohled na režim, v němž zpomalíte čas, aby se vám lépe mířilo a abyste si lépe užili efektní výbuchy. Hra vám bude napovídat i v tom, kde jsou slabá místa nepřítele, tzn. kam máte nejlépe zamířit, ale využít těchto berliček má být čistě na vás.

Zážitek je prý definován tím, jaké volby a rozhodnutí uděláte ve prospěch ostatních, viz třeba předvedené dání peněz žebrákovi na ulici. Jedna žena si vás bude pamatovat kvůli vašemu chování ("Son of a bitch"), což je demonstrováno na scéně s malým dítětem, patrně synem hrdiny. Je též na vás, co si obléknete, koupíte, co budete jíst (!) a které zbraně si vezmete s sebou. Můžete se snad i oholit, což připomíná narážka patrně na scénu ze Zaklínače 3 s postavou sedící ve vaně.

Že Red Dead Redemption 2 přetéká aktivitami, dokazuje sestřih v závěru videa: jízda na loďce po řece pod skalami, nahánění stáda dobytka, samovolný posun po kolejích na mostě nad kaňonem, chytání ryb, hraní karet, popíjení na baru, tancování, sekání dřeva, různé minihry s nožem či kostkami atd. Prý při hraní odhalíte spoustu tajemství a potkáte nové lidi, jindy si zajdete do divadla, přečtete si noviny pro zjištění, po kom se pátrá, nebo si to s někým rozdáte v duelu.

Potvrzeno bylo též, že hru si můžete užít v pohledu z vlastních očí, což se hodí třeba pří jízdě na koni a přestřelkách v interiérech. A věděli jste, že půjdou zapnout speciální filmové kamery, abyste si řádně vychutnali pohyb herním světem?

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments