If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dungeon Keeper a Overlord se vrátí ve War for the Overworld

Pánem podsvětí se stanete už v létě.

Abyste uspěli na Kickstarteru, nemusíte být legendárním jménem s mnoha hity na kontě. Stačí se přihlásit k odkazu některých zapomenutých klasik v žánrech, které áčkoví vydavatelé opustili, a nechtít po podporovatelích přehnaně peněz.

Jako se to teď povedlo skupině fanoušků, studentů a nadšenců, kteří si říkají Subterranean Games. Kromě jména zřejmě s českými předky (David Brodskz) o o nich nikdo nic bližšího neví ani si nestoupli před kameru, přesto se jim podařilo zajistit veřejnou podporu Petera Molyneuxe a vybrat 211 tisíc liber, tedy 6,5 milionu korun, když výrazně překonali stanovený cíl. Znamená to pro ně odměnu za obětování volného času po osm měsíců a motivaci pro dotažení všech plánů do konce i nerozpadnutí týmu.

Hráče zaujali s poněkud tuctově nazvaným projektem War of the Underworld, který je však inspirován klasikami Dungeon Keeper a Overlord, případně Evil Genius a StarCraft. I v této real-time strategii se stanete pánem podsvětí, který si nejprve vybuduje podsvětí, kde posléze nastraží pasti, kreatury nebo kouzla na odvážné hrdiny a nepřátelské armády. Zároveň se musí starat o své služebníčky, kteří mají své potřeby, rituály nebo oblíbené pokoje.

Hra se singleplayerovou kampaní, multiplayerem a plnohodnotným editorem nazvaným Dungeoneer je víceméně hotova a koncem března se zpřístupní v betaverzi, kterou bude možné připomínkovat nebo určovat další směr vývoje v modelu podobném tomu z MineCraftu. Plná verze pak vyjde koncem srpna letošního roku.

Tagged With

Comments