If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Důvody odchodu xboxových šéfů z MS

Prý za to může pouze načasování cyklu.

Když včera večer herní svět překvapil odchod dvou šéfů Microsoftu - prezidenta zábavní divize Robbieho Bacha a viceprezidenta pro vývoj J.Allarda - začaly se v hlavách honit myšlenky, co za tím může být. Oficiální vysvětlení, že se chtějí více věnovat rodině a charitě, působilo jak vystřižené z učebnice o mediálně poklidném odchodu z firmy po dvaceti letech.

Oba jmenovaní se významnou měrou podíleli i na rozjezdu xboxové platformy a bez nich by určitě nebyla tam, kde nyní. Nejčernější scénáře to vykreslovaly jako možné pokračování útlumového trendu započatého zavřením Ensemble Studios, ztracením exkluzivity Bungie, přechodem Petera Mooreho do EA a menším důrazem na vlastní xboxové hry než dříve. Prodeje konzole přitom byly v úvodu roku stabilní a dohánění ze strany PS3 bylo způsobeno jen zlevněním, takže o nějakém odvolání pro neúspěch nemůže být řeč.

Kolegům z Kotaku se od dobře informovaného zdroje blízkého Microsoftu podařilo zjistit, co za tím vším vězí. Robbie Bach prý nebyl ochoten věnovat se firmě ještě několik dalších let v kuse, jak to vyžaduje její nastavený cyklus. Microsoft zkrátka potřebuje dlouhodobou kontinuitu, aby někdo na jeho místě vydržel zajišťovat vše kolem příští generace Xboxu a co bude následovat po Project Natal. Ne aby někdo rozjel přípravy, pak v jejich polovině odešel, a přišel někdo jiný s odlišnou vizí.

Podle zdroje Kotaku ale tyto změny nezpůsobí žádné výraznější změny ve fungování xboxové divize, takže běžní hráči by je neměli nijak postřehnout.

Tagged With

Comments