If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dvě dekády hraní a inovací v podání SteelSeries

Za co vše vděčíme tomuto výrobci příslušenství?

Dvacet let je v IT branži velmi dlouhá doba. V roce 2001 jste nejspíš používali tlačítkový mobil, měli CRT monitor a v šuplíku si uchovávali starší hry na disketách. Cheatovací kódy vám obstaral šikovnější kamarád a měli jste je vždy vytisknuté na papíře. Někomu se to může zdát jako včera, ale od těchto chvil již uplynulo mnoho času. V této době se také zrodila jedna světoznámá herní značka. SteelSeries oslavuje kulatiny a za 20 let firma přišla s mnoha novinkami, které dnes patří mezi zlatý standard a těm nejlepším přinášejí slávu.

Přicházet s inovacemi v zavedeném odvětví není jednoduché. Většina z nich se navíc neuchytí a skončí v propadlišti dějin. S tím se Jacob Wolff-Petersen, zakladatel SteelSeries, nechtěl smířit. Jeho vize byla totiž o praktických inovacích, o novinkách, které lidi opravdu ocení a využijí. Takové inovace jsou složité a jen málokdo je dokáže přinášet pravidelně.

Psal se rok 2001 a SteelSeries vydalo svoji prvotinu, podložku pod myš s cílem přinést do esportu profesionální příslušenství. O úspěchu i takového zdánlivě méně podstatného doplňku k myši svědčí 10 milionů prodaných podložek QCK o tři roky později. Dnes se bez kvalitní podložky neobejdou ani příležitostní hráči. Kvalitní podložka se stala základem.

Když už je řeč o myších, dost možná vlastníte jednu s nastavenou citlivostí a tlačítky. Věc, kterou dnes hráči berou jako samozřejmost, se zrodila v dílně SteelSeries již v roce 2007. Šlo o model Ikari, jež jako první přinesl ukládání profilů přímo do myši. O rok později dostala verze Sensei mozek v podobě ARM procesoru. Opět inovace, která se ve velkém chytla napříč konkurencí. Většina herních myší má dnes ARM procesor a umožňuje ukládat přímo do těla uživatelské profily. Vy pak myš zapojíte do jakéhokoliv počítače a můžete hrát s vaším nastavením.

O podobné inovace nebylo nouze ani v nadcházejících letech. Mezi ty poslední patří klávesnice Apex pro s nastavitelným bodem aktivace u každého tlačítka. Pokud si myslíte, že jde o přežitek, mýlíte se. SteelSeries opakovaně dokázalo, že jejich inovace jsou praktické a ujmou se. Zde tomu není jinak a podobnou technologii opět implementuje konkurence, ačkoliv má SteelSeries jasný náskok.

Každý by rád věděl, jaká ho čeká budoucnost. Kde se vyplatí investovat a co je ztráta času. V roce 2002, pouhý rok po založení firmy, SteelSeries podpořilo Team 3D v esport turnaji Quake. O téměř 20 let později esport roste raketovým tempem a SteelSeries patří mezi partnery nejúspěšnějších organizací na světě. Jejich loga na dresech nosí slavní vítězové. FaZe Clan vyhrávají turnaje v nejpopulárnějších FPS titulech. OG se pro změnu pyšní jako jediní obhájeným titulem mistrů The International. Fnatic, NaVi, Evil Geniuses, ti všichni vděčí za podporu právě SteelSeries. Není proto divu, že se oslava výročí nese v motu „pro slávu".

Za dvacet let SteelSeries dokázalo přinést inovace, trendy a slávu. Na této vlně se přitom drží už od svých začátků a nepolevuje do dnes. Pokud chcete patřit mezi hráče, kteří touží být o krok napřed, koukněte, co vám SteelSeries může nabídnout. Rozhodně toho není málo. Více informací o výročí naleznete zde.

Tento článek je placenou inzercí.

About the Author

PR článek

Contributor

Comments