If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dva miliony prodaných Resident Evil 5

Capcom vydělává nejenom na téhle značce.

Aktuálně uveřejněné výsledky hospodaření firmy Capcom poukazují na hodně úspěšné fiskální pololetí, končící přitom měsícem září. Za což firma vděčí svým milionovým hitům, jako jsou další díly v rámci populární série Monster Hunter (Wii a PSP), a pak také akčnímu projektu Resident Evil 5 (verze pro PS3 a X360).

Hra Resident Evil 5 má aktuálně mít na svém kontě téměř 2 miliony prodaných kusů, počítáno přitom jenom se zohledněním USA. Ovšem je dobré předeslat, že většinu z toho stihla už během startovního měsíce března, kdy se na americkém trhu rozebralo na 1,5 milionu kusů.

Resident Evil 5 pak v následujícím období duben - září 2009 (ono fiskální pololetí Capcomu) prodal v zámoří dalších 420,000 kusů. V Evropě naproti tomu už jen 230,000 a v Japonsku pouhých 100,000 kusů. Pročež asi moc nepřekvapí, že se pro druhý fiskální půlrok chce Capcom mnohem více soustředit právě na Ameriku a Evropu. A třeba skrze stažitelné přídavky dále podpořit své hry, počítaje v to vedle Resident Evil 5 také bojovku Street Fighter IV...

Vedle Residenta se však relativně dobře dařilo i remaku jménem Bionic Commando (PS3, X360), který se objevil v obchodech až koncem měsíce června, nicméně v celkovém úhrnu stihnul prodat 670,000 kusů (nejvíce z toho v Evropě - 350,000 kusů, pak v USA - 280,000).

Jakkoliv si Capcom za zde uvedenou časovou periodu může pochvalovat vyšší tržby a pak hlavně zisky pramenící z videoherního byznysu, segment s herními automaty se ošklivě propadává zcela mimo zájem veřejnosti. Takže mnohé musí zachránit právě videohry, jako je kupř. příchozí Lost Planet 2 (PS3, X360), u něhož firma očekává hodně vysoké prodeje - 3,7 milionu kusů! Capcom si však dost slibuje i od Dark Void (PS3, X360), Super Street Fighter IV (PS3, X360) a Resident Evil Darkside Chronicles (Wii)...

Na závěr se ještě vraťme k Resident Evil 5, jehož dopad na skvělé výsledky hospodaření Capcomu by mohla umocnit nedávno vydaná PC verze. A také vylepšená edice nazvaná Resident Evil 5: Special Edition, využívající na PS3 pohybového Sony ovladače. Nicméně její prodeje ovlivní až příští fiskál, který u Capcomu začíná měsícem dubnem 2010.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles