If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zdarma Gears 5 a dva měsíce Stadia Pro, ale to si nezkusíte u nás

S přístupem k devíti plným hrám.

Až do 12. dubna si mohou zájemci zdarma zahrát PC verzi Gears 5, krycí střílečku od The Coalition teprve z loňského září. A to jak v celé singleplayerové kampani, tak multiplayeru.

Od Microsoftu to je velmi milý velikonoční dárek, ale nezůstane vám v držení natrvalo, jen po dobu konání Free-2-Play akce (navíc nevyžaduje Xbox Live Gold ani Game Pass Ultimate).

K dispozici je na Steamu i na Windows Store.

Google zase dnes rozjel propagační akci na svou službu pro streamované hraní, která v době předvánočního startu moc chvály nesklidila.

Děje se tak den poté, co Microsoft zpřístupnil testování podobného Project xCloud do vícero zemí v Evropě (ale nikoli pro ČR).

Noví uživatelé, kteří se přihlásí, dostanou dva měsíce jinak placené služby Stadia Pro zdarma (běžně za 10 dolarů měsíčně), zatímco ti už existující nebudou po tuto dobu účtováni. Pak je potřeba službu zrušit, jinak se od třetího měsíce poplatky už strhnou.

Problémem je, že Česká republika není mezi čtrnácti oficiálně podporovanými zeměmi, takže to možná jedině lze řešit přes nějaké VPN (pokud vůbec).

Phil Harrison k tomu řekl, že chtějí pomoci všem, kteří trpí momentálně sociální izolací kvůli nařízené karanténě doma. Hry prý představují dobrý způsob, jak se potkat s kamarády aspoň virtuálně.

Bezplatně lze na Stadia také dočasně získat přístup k devíti plným hrám, včetně GRID, Destiny 2: The Collection, Serious Sam Collection atd.

Pro verze služby umožňuje streamování ve 4K/HDR s 5.1 surround zvukem, což asi moc nepomůže již beztak přetíženému internetu v posledních týdnech (viz umělé zpomalení PlayStation Network či přetížení jiných herních služeb a webů).

Návod na celý postup k registraci a instalaci zde.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments