If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Videa z epických bitev Mount and Blade 2

+ nové info o vylepšeních.

Nastal moment, na který mnozí čekali: TaleWorlds Entertainment zveřejnili nové materiály ze středověké RPG/strategie/akce Mount and Blade 2: Bannerlord (Alza.cz).

Ve 12 minutách se z nich dozvíte, jak si poradí s rozsáhlými bitvami mnoha jednotek na koních. Hráč přijímá pokyny od velitele a snaží se porazit vojska císaře.

V tom druhém se zase ocitnete na písečných dunách a pokoušíte se zasáhnout nepřátele z luku, zatímco vás oslepuje zapadající slunce a dusající kopyta koní víří prach na zemi. Epika!

Tvůrci souběžně oznámili, že hra bude podporovat pokročilé formace vojsk (jejich spojení či rozdělení intuitivním ovládáním) a disponovat chytrou umělou inteligencí, která se prý inspirovala v taktice skutečných bitev z historie (např. u Alexandra Velikého). Počítačem řízení velitelé prý dokáží vykonat komplexní taktiku a budou pro hráče představovat autentickou výzvu.

Pokročilý systém boje zase umožní blokovat útok štítem v určitém směru, což má zajistit vzrušující zážitek. Pokud budete blokovat špatným směrem, nemusí vás to nutně zabít, ale povede to k rychlejšímu zničení štítu. Chybět nebude ani vlastnost, kterou si vyžádali fanoušci - mlácení samotným štítem, které dočasně omráčí protivníka.

Velká snaha prý byla věnována tomu, aby animace v bitvách působily plynule. Zranění je kalkulováno dle fyzikálních zákonů, kde se počítá i s tím, jak těžká je která část zbraně. Jejich údery také nově budou moci být díky setrvačnosti pohybu propojeny s následujícími útoky, které mohou zastihnout soupeře nepřipraveného poté, co vás minul.

Datum vydání Mount and Blade 2 stále neznáme, dělá na něm 70 lidí včetně vlastního vydavatelského týmu, níže nové obrázky:

Comments