Skip to main content

Dvoukilová kniha od Levelu s rozhovory vyjde před Vánoci za vysokou cenu

Zahájeny předobjednávky, Xzone edice.

Časopis Level ve spolupráci s herním obchodem Xzone představuje svoji první knižní publikaci – O hrách a lidech. Kniha přináší výběr těch nejlepších rozhovorů, které vznikly exkluzivně pro časopis. Mezi zpovídanými se nachází největší legendy videoherního světa jako John Romero, Peter Molyneux nebo Warren Spector.

Myšlenka na vydání knihy rozhovorů vznikla při úspěchu crowdfundingové kampaně Levelu na Startovači. Fanoušci během kampaně za zdigitalizování celého archivu časopisu vybrali neuvěřitelnou částku 1 682 072 Kč a požadovaný cíl splnili na 1 121 %. V rámci kampaně tak byly splněny i cíle autorů pro vydání tří knih, z nichž první se týká právě těch nejlepších rozhovorů.

„Vybírali jsme rozhovory vzniklé během posledních 10 let existence Levelu. Od té doby, co jsme časopis převzali od velkého vydavatele jsme totiž začali rozhovory považovat za jeden z pilířů nového stylu obsahu. Za osobnostmi jsme jezdili do zahraničí a rozhovory jsme dělali osobně nebo alespoň tváří v tvář přes internet,“ popisuje průběh Martin Bach, jeden z editorů knihy a spolumajitel Levelu. Díky této osobní účasti i skutečnosti, že se rozhovory nevěnují konkrétním dobovým událostem, přináší sbírka nadčasové čtení, ve kterém se odhalují osobnosti vývojářů a vývojářek, jejich názorová pestrost a pohledy na videoherní kulturu.

V knize najdete 37 rozhovorů s osobnostmi, z nichž mnohé stály u zrodu videoher na přelomu 70. a 80. let minulého století. Jiní tu samou zábavu dokázali ve století jednadvacátém posunout o světelné roky dopředu. Nechybí mezi nimi třeba Warren Spector (Deus Ex), Richard Garriott (Ultima), John Romero (Doom), Brian Fargo (Wasteland, Fallout) nebo Ron Gilbert (Monkey Island). Z českých tvůrců videoher nechybí samozřejmě Dan Vávra (Mafia, Kingdom Come), Marek Španěl (série Arma) nebo Jakub Dvorský (Machinarium, Samorost) a mnozí další. Výčet všech zahrnutých rozhovorů zde.

„Při specifikaci knihy jsme se spolu s šéfredaktory Levelu naprosto shodli, že si taková publikace zaslouží luxusní zpracování, díky kterému se stane nepřehlédnutelnou ozdobou knihovny. Všech 580 stran je tak vytištěno na kvalitním 130g papíře a celková váha knihy se blíží 2 kg,“ přibližuje zpracování knihy Martin Schovanec, spolumajitel Xzone. Kompletní redakční a grafické práce vznikly přímo v Levelu, aby byla zachována vizuální kontinuita s časopisem. Ilustraci na obálce připravil herní matador a pixel-artový specialista Karel Matějka.

Předobjednávky odstartovaly exkluzivně na Xzone.cz. Kniha ke čtenářům dorazí akorát včas před vánočními svátky.

  • Autor: Level
  • Texty: Pavel Dobrovský, Martin Bach, Petr Poláček, Pavel Skoták, Lukáš Grygar a další Nakladatel: Naked Dog & Xzone
  • Distribuce: Xzone
  • Rozměry: 170×235 mm, 580 stran
  • DMOC: 990 Kč
  • Termín: prosinec 2022

Read this next